Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvaristák, jó ez az akvárium?

Akvaristák, jó ez az akvárium?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok és nagyon szeretnék akváriumot. De anyukám eddig nemet mondott, mert túl drága. Most találtam az ALDI-ban egyet 54 literes, 50W-os fűtő, szűrő 450 l/óra. 20000 Ft.Ebbe beleegyezett anyukám, hogy Mikulásra előre megveszi, ha a halakat és növényeket én fizetem a zsebpénzemből. Kérdésem, hogy érdemes-e ezt megvenni. Tényleg nagyon szeretném, de ha rossz és pár hónap múlva a sufniba kerül, annak nincs értelme. Akkor biztos soha nem kapnék egy jobbat. Egyszerű akváriumra gondoltam néhány növény, kb 10 hal. Guppi, algaevő, amire a boltban azt mondják, hogy igénytelen. A másik kérdésem, hogy lehet-e egy ilyen szetben cserélni pl. a szűrőt, ha nem válik be? Ránézésre a tetején van egy doboz, abban vannak a műszaki tartozékok. Lány vagyok, kettesben anyával, nem igazán értünk a barkácsoláshoz.

2015. okt. 29. 15:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én sose vennék aldis akváriumot az árából is látszik lehet hogy ereszt valahol rossz a szűrő én a helyedben csak olyan boltban vásárolnék akik értenek is hozzá. Lehet hogy drágább de sokkal több ideig jó a szűrője és 100% hogy nem ereszt!
2015. okt. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én a helyedben nem venném meg.


Összeállítanám magam az akváriumot.


Pl 112 literes akvárium 10ezer

[link]


Eheim szűrő 8 ezer:

[link]


Lámpa (alacsony fényigényű növényekhez pl anubias és gömbmoha):

[link]


Fényigényes növényekhez erősebb lámpa, de azt talán majd máskor: [link]

2015. okt. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A szettek nagy részében túl kicsi a szűrő és túl gyenge a világítás, gyanítom itt is. Utólag kilehet cserélni a szűrőt, de akkor érdemes sztem egyből optimális teljesítményűt, szűrőtérfogatút venni. Használtan jó kis akváriumokat ki lehet fogni, ettől akár még olcsóbban is.

Ha nagyon ragaszkodsz ehhez akkor, a legigénytelenebb növények közül kell választanod, és halakat is csak kevesebbet telepíthetsz, mintha kb. 30 literes akváriumod lenne. 6-8 fiú guppynak jó lehet, az algaevő nagyra nő, nem való ekkora akváriumba.

Hal vásárlás előtt is kérdez , mert a boltosok az esetek nagy részében vagy nem értenek hozzá, vagy direkt átvernek.

2015. okt. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább ne vedd meg. Nem éri meg, a szettekben általában gyengék a cuccok.
2015. okt. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Pendulum92 ***** válasza:
Használtan nézz szét, sokkal jobbat kapsz. A szett is jó, de csak nagyon minimális dolgokat lehet vele elérni. Kivéve, ha a szűrő bedöglik, és elkezd ereszteni az akvárium... Nem tudom mennyi ezekre a garancia.
2015. okt. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Pendulum92 ***** válasza:
Melyik városban laksz? Esetleg tudok neked nézni jófogáson meg vaterán.
2015. okt. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

[link]


Ebből 2 db kell:

[link]


[link]

2015. okt. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

[link]


Ez így 20.045 ft.


És van egy jól megragasztott, és garanciális akváriumod, egy atomstabil szűrőd, ami az egész alapja, minőségben alsó kategóriás világításod, de fényerőben magasan jobb bármilyen gyári cuccnál, szóval amíg működik, (amúgy nem szokásuk elromlani) addig tuti fényed lesz,

és egy viszonylag gagyi fűtőd, de azt amúgy is gagyit vennél szettben is, meg a fűtőnek csak annyi a lényege, hogy jól legyen szigetelve, (és elég szigorúak a szabályok, szóval nem lehet probléma) ettől eltekintve sokkal többet a sokkal drágább de tud.


Ami a halakat, az igényességet, és az eladók végtelen szakértelmét illeti, ami rögtön az elején meg kell tanulni, a boltba vásárolni menj, ne kérdezni.

Kérdezni a neten kell, fórumokon, és felkészülve menni vásárolni.


A halak beszerzéséig még van időd, addig ezeket föltétlenül olvasd el, különben könnyen kudarc lehet a vége:


[link]


A "Kezdőknek" az "Akvárium" fejezet kötelező!

2015. okt. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 tomaszcool ***** válasza:
Az ALDI-sat szerintem kerüld el, mert valószínű, hogy nagyon gyenge minőségű "eszközöket" (szőrő/fűtő/világítás) válogattak össze és sok bajod lesz vele. Én azt javaslom, hogy ha egy nagyobb városban laksz és van rá lehetőséged, akkor használtan kezdj el vásárolgatni. Én már hetek óta, napi szinten böngészgetem a jófogáson az akváriumokat és gyakran igen olcsón árulnak egész jónak tűnő akváriumokat/szűrőket és akár egyben mindent szettként. Nyílván a használt dolgoknak is meg vannak a hátrányai, például valahol karcos lehet az üveg, vagy elhasználódott a szűrő/világítás, de ezeket gyorsan ki lehet deríteni pár kérdés,kép és személyes utánajárás után. Azonban a dolog jó oldala az, hogy akár féláron is megkaphatod a dolgokat és ha az eladó segítőkész, akkor még az szállításban/összeállításban is segítkezhet.
2015. okt. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Pendulum92 ***** válasza:

A fenti, 77%-os válaszolóhoz csatlakozom, az egy jó kezdőszett lenne, és nem lenne drágább, mint az aldis, nyugodtan vedd meg. Egyedül talán a szűrésben tudnál spórolni, és egyben növelni a szűrőkapacitást, egy ilyet kéne beszerezned: Atman AT-201 Powerhead + BIOFILTER 2

4700 ft-ért bazinagy szivacs, és egy vízpumpa, csúnya, de szűrőanyag mennyiségben veri még az Eheimet is, egyedül külsőben, és praktikusságban nem, de spórolni tökéletes.


[link]

2015. okt. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!