Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvaristák, jó ez az akvárium?

Akvaristák, jó ez az akvárium?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok és nagyon szeretnék akváriumot. De anyukám eddig nemet mondott, mert túl drága. Most találtam az ALDI-ban egyet 54 literes, 50W-os fűtő, szűrő 450 l/óra. 20000 Ft.Ebbe beleegyezett anyukám, hogy Mikulásra előre megveszi, ha a halakat és növényeket én fizetem a zsebpénzemből. Kérdésem, hogy érdemes-e ezt megvenni. Tényleg nagyon szeretném, de ha rossz és pár hónap múlva a sufniba kerül, annak nincs értelme. Akkor biztos soha nem kapnék egy jobbat. Egyszerű akváriumra gondoltam néhány növény, kb 10 hal. Guppi, algaevő, amire a boltban azt mondják, hogy igénytelen. A másik kérdésem, hogy lehet-e egy ilyen szetben cserélni pl. a szűrőt, ha nem válik be? Ránézésre a tetején van egy doboz, abban vannak a műszaki tartozékok. Lány vagyok, kettesben anyával, nem igazán értünk a barkácsoláshoz.

2015. okt. 29. 15:45
1 2
 11/11 Aquafan válasza:

Állíts össze egyet.ALDI-ba én sem vennék.De szerintem ezen gondolkozz.Mert lehet nagy a lendület hogy hú de jó... 1 hónap és rá unsz.És gyötröd magad, hogy ennyi pénzt kiadtam (vagy a szüleid gyötrődnek).Belegondoltál hogy az aljzat,növények,halak,növ.táp,hal eledel,"víz" (mert ugye az sincs ingyen) és hogy van -e időd?Én a helyedben várnék...pénzt gyűjtenék és vennék egy 150L-eset,külső szűrő,igényes világítás, lehet többe került de jobban megéri, nagyobb a halkínálat mint egy 54 literesnél amibe ha tárgyak mennek kb 50L meg növények és marad 40L úszótér....

Én várnék vele,de persze a te dolgod.

Én egy 700litereset tervezek és nem csapok bele mert van mögöttem már jó pár és szakmai tudás -e hobbi iránt.Na meg nem is itt M.O.-on hanem U.S.A.-ba ott több a lehetőség, na de döntsd el te végtére te fogod nézni őket... ha van fejlemény mindenképpen írja... vagy ha kiváncsi vagy írj privátot.

2015. okt. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!