Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy lehet az, hogy még nem...

Hogy lehet az, hogy még nem pusztultak el a halai?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősöm meglátta az akváriumomat és úgy döntött kell neki is egy. Vett hát egy 54 literes szettet... Az akváriumát teletöltötte vízzel és azonnal rakott bele halat. kb 8 db neon hal van benne, 6 db xifo, 4 db vitorláshal, 2 db anci, 4 db gurámi és az akvárium így megy kb 3 hete... hogy lehet az, még egyetlen hala se pusztult el? Jó most ne kérdezzétek, hogy miért nem magyaráztam el, világosítottam fel? Megtettem!

2015. nov. 2. 14:30
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Biztos aránylag sűrűn cserélgeti a vizet.
2015. nov. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
az kivan csukva h ő sűrűn cserélgessen ahhoz túl lusta önmagával a biológiai szűréssel sincs tisztában... sztem eddig ők még nem cseréltek vizet épp ezért is csodálkozom h h lehet ez?
2015. nov. 3. 12:26
 13/13 anonim ***** válasza:
Ez egy érdekes és tök jó kérdés!! Én afrikai sügéreket tartok(tropheus). 6xforgatom a vizet/óra a legjobb szűrőanyagokkal,prémium tápokkal etetek és mégis előfordul néha egy-egy baleset..haverom malawi,tanganyikai (növényevő-ragadozó vegyesen) halakat tart évek óta vitorláshallal!!!!!!!!!!!! Általános sera tápokkal etet, néha tubifexxel!!!!!!!!! Baszussss növényevő halaknak tubifex??????? Az én halaim a gondolatától is bélgyulladást kapnának. Olyan szinten túlnépesített az akija hogy nem bírok ránézni, a sügérek szaporodnak, külső szűrője simán a gyári szivacstöltettel szerelt, egy belsőszűrő és ennyi. Ha már nagyon csúnya a víz sima klóros csapvízzel lecseréli. Az ember minél jobb körülményeket teremt az akiban a halak számára annál érzékenyebbek? Az immunrendszerük gyengülne? Erősítené az ellenállásukat pl. a betegségek ellen hogy rossz vízminőségben élnek? És nem hónapok óta van ez a katasztrofális állapot nála hanem évek óta. Nem tudok másra gondolni.Egy rejtély számomra a haver akváriuma. Az én aksim előtt fingana egy molylepke utána napokig hordhatnám a klotyóba a halaim tetemét. Tudom a leírtaktól nem lettél okosabb, érdekességképen írtam csak le.
2015. nov. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!