Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A zebra dániók és a neonhalak...

A zebra dániók és a neonhalak elvannak eggyütt?

Figyelt kérdés

2015. nov. 13. 19:57
1 2
 11/16 Salx Narval ***** válasza:
Azért nem kell mindent elhinni, nem olyan nyámnyila halak a vitorlások és a gurámik sem, hogy csak úgy hagyják magukat csipkedni.:D Az enyémek simán lerendezték a szemtelenkedő halakat. Legfeljebb egy beteg példányt tudnak zaklatni. Én 1 pár vitorlást tartanék, nem biztos, hogy 2 hím megtűrné egymást, legfeljebb 1 hím több nőstény mehetne ha mindenképp többet szeretnél. Az sem igaz, hogy a vitorlás rajhal, annak ellenére, hogy ivadék és fiatal korban szeretnek csapatban lenni, később a felnőtt hímek elkergetik egymást persze ha van hová, ha nincs akkor halálra is üldözhetik a gyengébbnek bizonyulókat.
2015. nov. 16. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
A zebra dániók és a neonhalak nagyon jól elvannak együtt, viszont a neonhal vízigénye homlokegyenest ellenkezik az elevenszülő fogaspontyokéval. (Platty, xipho, molly, stb)
2015. nov. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Nekem nagyon jól elvannak. Az első neonomat úgy kaptam, és hogy ne legyen egyedül vettem mellé 3-at. Tudom hogy csapathal de a guppikkal nagyon jól elvoltak és most is elvannak a szifókall, dániókkal, és plattikkal.
2015. nov. 17. 20:45
 14/16 anonim ***** válasza:

Ezek a halak már mind ugyanahoz a natúr csapvízből készült akváriumvízhez vannak szokva ami a boltokban is van. Lehet, szaporodni nem fognak és csökkent az élettartamuk, de elélnek így is. Ami annyira speciális igényű, azt nem is nagyon árulják, vagy drága.

A hőmérsékletre érdemes figyelni, az elevenszülők elvannak akár 22 fok körül, de a neonok aktívabbak a 26+ fok körüli vízben.

2015. nov. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
A hőfok 24-25 fok alá nem szokott menni, mert tetőtérben van az akvárium és itt fen mindig meleg van.
2015. nov. 17. 22:43
 16/16 Salx Narval ***** válasza:
Hát az attól függ, hogy kék, vagy vörös neonhalról beszélünk, mert a kék hidegebb, a vörös melegebb vizet kedveli. 24-25 inkább a kéknek kedvezőbb bár kicsit ez is meleg, a vörösnek pedig hideg.:D Ez a hőfok mindegyik haladnak megfelelő, akár tőzegkivonatot,égertobozt is használhatsz, nem fogja zavarni sem a plattit, sem xifót ha kicsit savanyúbb a víz a neonnak viszont jót tenne.
2015. nov. 18. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!