Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ödv! Kinek van tapasztalata a...

Patterson kérdése:

Ödv! Kinek van tapasztalata a twinstarral? A keletkező H2 nem gyúlékony? Símán elpárolog? Ha ismeri vkia témát ossza meg kérem!

Figyelt kérdés

#vízbontás H2 #és Oxigénre
2015. nov. 17. 11:55
 1/9 Salx Narval ***** válasza:
Ha zárt helyen összegyűjtenéd akkor meg lehetne gyújtani ugyan úgy mint a vízbontó készülék negatív pólusán keletkező H2-t, a pozitív póluson keletkező O2 csak izzik. A twinstarrnál nem kell tartanod ilyesmitől, nyugodtan használd ha megvetted, vagy ha megvennéd. Én nem beszéllek le róla de szerintem nagyon drága cucc ahhoz képest amit tud.
2015. nov. 19. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
nos,ebből nem derült ki h tapasztalatból írod-e ! én olyantól várnék választ aki HASZNÁLTA már...éretEd ? glom ha a H2 távozik,a vízben elméletileg több lesz az O...ami nem is rossz :)
2015. nov. 19. 09:21
 3/9 A kérdező kommentje:
amúgy meg találtam DIY videót,símán megcsinálom magam...dehogy fizetek érte ! :D
2015. nov. 19. 09:24
 4/9 Salx Narval ***** válasza:
Én is megcsináltam.
2015. nov. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Salx Narval ***** válasza:
Azért egy tanácsot adnék ha nekiállsz, megcsinálni nem nehéz egy kis kézügyességgel simán megépíted, még időkapcsolóval is felszerelheted, nem itt van a gond, hanem a rácsok anyagával. A saválló acélrács is hamar tönkremegy, ide kell kitalálni valami okosságot. Én úgy építettem meg, hogy egy mozdulattal ki és betehető a helyére az új rács, csináltam párat és cserélgettem ha kellett. Valami időálló anyagot kellene találni, hiszen a gyári titán ötvözet is elég hamar tönkremegy. Én már nem agyalok rajta mert jó így ahogy van, de ha találsz valamit azért érdekelne.
2015. nov. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
ha a saválló,és a titán (?)is tönkrtemegy akkor tovább nincs...kérdés meddig bírják,írd meg.Kíváncsi lennék a gyárira mennyi garancia van !
2015. nov. 23. 23:13
 7/9 Salx Narval ***** válasza:
Az a helyzet, hogy gyári nem volt a kezemben különböző fórumokon olvasgattam ahol találgatták a működési elvét, tisztítását, hatását,stb. Ott azt feltételezték (gondolom tévesen), hogy teflon bevonat van rajta ami idővel megfeketedik és ilyenkor tisztítófolyadékban ( superge oldat) párszor helyrehozható. A bekapcsolás mértékétől, a vízminőségtől függően ott kb évente írták a cserét, ill jelezték a hatásfokromlást (kb 1400Ft a csereszonda ára). Amúgy megoszló véleménnyel nyilatkoztak róla a többségnek pozitív tapasztalata volt. A képeket nézve nekem úgy tűnt, hogy gyáriban laboratóriumi elektródarács van ezeket saválló acél titán bevonattal, ill platina irídium bevonattal készítik, szerintem a gyártók mindkét cuccal próbálkoztak mert az újabb készülékbe másik elektródákat tettek mint az első szériába. Ez mondjuk igazolja a magas árát is ha valóban ilyen elektródákat használnak. A fekete elszíneződést és a hatásfokromlást valószínűleg az ammóniumszármazékok okozzák, ezek az anyagok elektrolíziskor erősen roncsolják az elektródarácsot, ezt a laboratóriumi rácsokon fel is tüntetik, mint kerülendő anyag. Ennyit tudok kb gyári készülékről. Én házilag készített rácsokkal próbálkoztam, ill különböző formákkal anyagokkal, nálam a sima saválló rács csak pár hónapot bírt, ekkor alakítottam át könnyen cserélhetővé és kivágtam egy hálóból vagy 30db-ot, ha kell cserélem. Kicsit a trafóm is nagyobb a gyárinál én 220/24V-os adaptert használok, jobban mondva használtam mert nem igazán láttam fantáziát a dologban. Szerintem van némi baktériumölő hatása és az oxigénporlasztásnak köszönhetően talán a növényekre, halakra is pozitívan hat. Az egészséges növényzet kiszorítja az algát ez által akár még algairtónak is mondható, hát kb ennyi. Ezt az állapotot a készülék használata nélkül is el lehet érni én ennek a híve vagyok, de kíváncsi ember lévén ki akartam próbálni ezt is.
2015. nov. 24. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Salx Narval ***** válasza:
Bocsánat 14000Ft a csereszonda nem 1400.:D
2015. nov. 24. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
bizony,14000,és a készülék meg 50...
2015. dec. 11. 00:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!