Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit csináljak a hirtelen jött...

Mit csináljak a hirtelen jött akvárium szettel?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Pár napja költözködés miatt,egy ismerősömtől kaptam egy 120 és egy 35 literes akváriumot szűrőkkel,levegőztetőkkel,növényekkel ( élő és mű) kompletten,nem akarta magával vinni. Mivel én nagyon nem értek az akvarisztikához segítséget kérek tőletek! Ő az utóbbi időben együtt tartotta a halakat 4 aranyhal (10 centisek),3 zebradánió,4 kolibri halacska,1 palacsinta algaevő és 1 oto. Mivel hirtelen kaptam,aznap reggel még nem tudtam,hogy estére boldog? (szeretnék az lenni) tulajdonosa leszek mindezeknek,szeretném helyesen tartani őket,mi a teendőm? Jelenleg az összes halacska a nagy akváriumban úszkál,nem tűnnek betegnek,szèpek. De a kicsi 35 litrest is szeretném beüzemelni. Javaslatokat és tanácsot kérek tőletek mit,hogyan csináljak,rakjak,tartsak esetleg szerezzek be. Köszönöm előre is a válaszaitokat!
2015. dec. 8. 11:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Az aranyhalaktól mielőbb szabadulj meg, egy halnak kellene 120 liter, nem 4-nek. Az állatkereskedésben általában beveszik, vagy próbáld elajándékozni őket, mert nekik ez így nem élettér.
2015. dec. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

szerintem néhány halat tegyél át a kicsibe, gondoskodj a jó vízminőségről és a megfelelő tápról. Olvass kicsit utána a különböző halaknak, nem mind szeretik ahidegebb vagy melegebb vizet. Én a mű növényeket nem tenném bele, nálunkl csak élő van (annak adhatsz vitamint).

Legalább 2 hetente cseréld a vizet nekik, legjobb hetente.

Ha többet szeretnél tudni, írj privátot nyugodtan, a párom akvárium-freak, lassan én is profi vagyok:)

2015. dec. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja és persze a fény! Végy bele jó égőket, ne legyen túl erős se túl gyenge a fény, az főleg a növények érdekét szolgálja, de a halaknak is fontos. éjjel nem kell égnie a lámpáknak, jó ha a halak szokják a nappal-éjjel váltakozását, tudnak pihenni!
2015. dec. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

A szűréstől is függ, hogy miket telepíthetsz bele, de én leírok egy lehetőséget. A 120 literesben maradhatnak a dániók és a kolibrihalak, de mindegyikükből legyenek legalább nyolcan, mivel rajhalak és még a palacsinta algaevő is, de ők is legyenek legalább öten, az otot átrakhatod a 35 literesbe, de hozzá is vegyél társakat, mivel ők is csapathalak, esetleg mellé még valamilyen nano halat. Az aranyhalakat azonban mindenképpen ajándékozd el megfelelő helyre, mert a hely is kicsi nekik, meg az igényeik sem passzolnak a többi haléval (ők hidegviziek).

2015. dec. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Most volt egy kis időm,szörföztem a neten és igyekeztem utána járni ennek a témának.

Mivel nagyon kezdő vagyok,sok mindent nem értek,de utánajárok még.Amiket kaptam szűrőket azt passzolom milyen fajta és nem tudom mi a teljesítménye.A nagyban beépített van,ez vmi Juwel márkáju akvárium. A kis akváriumhoz pedig egy belülről tappancsokkal tapasztható tenyérnyi ék alakú szűrő van ami eléggé erősnek tűnt,mert fodrozta a vizet rendesen,kicsit lejjebb is raktam.

2015. dec. 8. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!