Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha külön akváriumba kezelek...

Ha külön akváriumba kezelek egy beteg halat (darakór) attól még a betegség bent maradhat az akváriumba amiböl kiszedtem?

Figyelt kérdés
55l akvárium. Neonhalak és garnélák vannak bent. Azért akarom külön akváriumba kezelni a beteg neonhalat mert szerintem a malachitzöld árthat a garnéláknak mivel réztartalmu. Előfordulhat hogy a betegség késöbb megjelenik azokon a halakon amiket nem kezeltem? A válaszokat előre is köszönöm!

2015. dec. 8. 17:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Igen, mivel a paraziták az életciklusuk egy szakaszában leválnak a hal bőréről és egy cisztában fejlődnek, majd innen kiszabadulva keresnek új gazdaállatot. Igazából a gyógyszeres kezelés elsősorban a szabadon úszó parazitákra hatásos, nem a már hal bőrére befúródottakra, így az egész akváriumot kezelni kell. Inkább a garnélákat rakd külön, ha nem akarod, hogy a gyógyszertől bajuk essen. A kezelés után pedig néhány napig érdemes aktív szénnel szűrni.

2015. dec. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen
2015. dec. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Darakórnál abszolút bent marad, sajnos klasszikusan az a betegség, aminél az egész akváriumot kell kezelni, mert mikor a halon látszik a parazita az egy végső stádium (a parazitára nézve) és attól, hogy a többi nem látszik, még jelen van.


Pont ezért az egyik legmocskosabb betegség, mert aránylag gyakori, és szinte rutin szerűen kéne tudni kezelni, és mégis pont a kezelése árt a legtöbbet az akváriumnak.


És itt nem a garnélák pusztulására gondolok a réz miatt, hanem a szűrőbaktériumok pusztulására, az antibiotikum miatt.

Garnélát lehet másikat venni, (nyilván ez se vigasz) de lebontóbaktériumot nem!

Azok nélkül meg az egész akváriumot megmérgezed!


Úgyhogy alaposan olvass utána a darakór parazitájának az életciklusainak, jellemzőinek, kezelésének a módjának, miértjének, mert csúnya meglepetéseket okozhat.

2015. dec. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2015. dec. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Platypus ***** válasza:
A pötty a halon valójában a parazita után maradt heg, maguk a kórokozók ilyenkor már régen a vízben vannak. Próbáld meg malachit helyett az easy carbot kétszeresen túladagolva+sózd meg a vizet. Nekem bevált, garnélás akváriumban. Mondjuk a vízminőségem nagyon is rendben volt és jó kondícióban voltak a halaim, és ilyen helyzetben amúgy sem nagy szám a darakór.
2015. dec. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Különtettem a garnélákat, malály tornyoscsigákat és ment bele a malachitzöld. Most van másfél órája hogy beletettem de már nincs kék szine a víznek. Ez természetes? A szűrőbetétet pedig kivettem. És a csigák hordozhatják a darakórt? Tegyem őket inkámb a gyógyszeres vízbe?
2015. dec. 9. 18:03
 7/7 A kérdező kommentje:
Neptun liquid carbom van, nem nagyon merem túladagolni mert 1 hónapja teszem a napi adagot az akváriumba és tegnap megmértem a ph szintet (tegnap szereztem ph mérőt) és 5,9 volt a ph szint :( gondolom a liqid carbotol, de már helyretettem a ph-t.
2015. dec. 9. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!