Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit csináltam rosszul a...

Mit csináltam rosszul a vízcserénél?

Figyelt kérdés
100 literes akváriumban a víz 30%-t cseréltem le. Egy napig hagytam előtte állni. Mielőtt beleöntöttem volna felforraltam egy fazék vizet és azzal összekevertem, hogy hideg se legyen. Mégis egy órával ezután elpusztult egy fekete mollynk.

2015. dec. 21. 22:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Mióta van meg az akvárium? Eddig még nem volt ezzel probléma, mármint a vízcserekor?

2015. dec. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Három hónapja. Ez volt a második vízcsere. Az előzőnél semmi gond nem volt.
2015. dec. 21. 22:36
 3/8 anonim ***** válasza:
Járattad, az akváriumot három hétig üresben, mielőtt a halakat beleraktad? Illetve, pontosan milyen halaid vannak és milyen a szűrés?
2015. dec. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 elwera ***** válasza:
Hogyha ennyire érzékenyek a halaid, akkor következőre kevesebb vizet cserélj, 1-2 vödörrel csak, 10-20%.
2015. dec. 22. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, járt három hétig. Algaevő, neon, guppy, fekete tetra. Eheim pick up 160 szűrő.
2015. dec. 22. 08:17
 6/8 anonim ***** válasza:
Három hónap alatt két vízcsere? Az nagyon kevés. Hetente kell annyit cserélni.
2015. dec. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Én nekem is van egy 200 literes édesvízi akváriumom de én minden vízcserekor használok vízelőkészítőt ami minden káros anyagot eltávolít



Azt nem tudom,hogy a vízforralás megoldás e vagyis valamilyen szintem gondolom igen de hogy a klórt is eltávolítja vagy a nitrátot

2015. dec. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szia!

Nekem úgy kell beleönteni hogy tudod vannak vízszűrő szivacsok és arra kell ráönteni a langyos csapvizet. Kell hozzá tenni vízkezelőt is te azt tettél bele?

2015. dec. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!