Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Neolamprologus multifasciatus...

Neolamprologus multifasciatus (sokcsíkú csigasügér) tartása?

Figyelt kérdés

Nagyon sok helyen azt olvastam, hogy 40-50 literes akváriumba 10-12 egyed tartható. Én ezt nagyon kevésnek tartom. Nem vagyok kezdő akvarista, 12 évig folyamatosan volt akváriumom, de mindig egyszerű halakkal (betta, elevenszülők, neonhal), viszont ez a halfaj új számomra. :) De nagyon megtetszettek.

85 literes akváriumom van, akkor ezek szerint ebben tarthatóak?

Milyen hallal társíthatók? Már, ha társíthatók, vagy egyáltalán tarthatók ekkorában...

Azt olvastam, hogy félénk, békés halak. De mégiscsak sügérek...

Valaki segítsen!

Nem szeretném kínozni a halakat!

Köszönöm!



2015. dec. 25. 19:12
 1/3 A kérdező kommentje:

Esetleg valami kisebb sügérfajjal? Aminek jó egy ilyen kis akvárium?

Gondolom a betta ki van lőve, mert agresszív és ezek a halacskák szépen elintéznék.

A neonhalakból meg halkaja lenne. A guppik hasonlók...

Esetleg törpe páncélosharcsa? Anci?

Vagy tartsam egyedül?

A leírtak alapján 20 halnak bőven elég az akvárium, bár én kicsit szkeptikus vagyok... Szerintetek?

2015. dec. 25. 21:08
 2/3 A kérdező kommentje:

Gerinctelen fajokra is vevő vagyok:)

A lényeg, hogy jól érezzék magukat a benn lévők állatok, legyen elég helyük.

Illetve, ne egymást egxék, ha lehet.

És ne is legyenek agresszívak egymással:)

2015. dec. 25. 21:29
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy sokat segít, de itt ír példát, hogy mivel lehet együtt tartani: [link]


Egyébként nekem soha nem volt akváriumom (najó, egy időben vízicsigákkal), de egy ismerősömnek van, bár az tengervizes akvárium tengeri halakkal. Neki sincs benne sok hal, az olyan 150literes lehet. Talán három nagyobb hal és még néhány kisebb, illetve egy-két rákfaj. De sok búvóhely van benne, meg egy jó nagy korall, az jól néz ki. Szóval nem feltétlenül kell sok hal.


Esetleg egy olyan üzletben, ahol akvarisztikával foglalkoznak, talán tudnának pontosabb segítséget adni. Meg rajtam kívül talán jön valami hozzáértőbb, csak gondoltam, hátha segítek kicsit.

2015. dec. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!