Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tényleg ennyire bonyolult a...

Tényleg ennyire bonyolult a díszhalak tartása?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy akváriumot. Mivel kezdő vagyok alaposan utána néztem. 100 literesben gondolkodunk. Azt írták ehhez már külső szűrő kell. Hetente cserélni kell a víz 30 %-t, vízelőkészítőt használni. Évente cserélni a neoncsöveket, kiszámolni a halak mennyiségét. Én persze ezt mind el is hiszem, hozzáértők írták, de egy valamit nem értek. Azért jutott eszembe az akvárium, mert gyerekkoromban apámnak volt, és ennél sokkal egyszerűbben csinálta. Tudni kell az öregről, hogy senkire nem hallgatott, és eszébe nem jutott bármit elolvasni. Vett egy 200 literes akváriumot, feltöltötte vízzel, másnap telezsúfolta minden hallal, ami a boltban megtetszett neki. Én még kis gyerek voltam, de rengeteg féle volt. Köztük sziámi harcos, erre azért emlékszem, mert mindig egy tükörrel bosszantotta (gyakran volt részeg), de volt több vitorlás és diszkosz is. Belső szűrő volt, nem tudom, hogy a 80-as években milyet árultak. Soha egy liter vizet ki nem cserélt. Ez biztos, mert mindenkinek azzal dicsekedett, hogy beállt a biológiai egyensúly, hozzá se kell nyúlnia. és tényleg tiszta volt a víz, és nem emlékszem arra, hogy döglöttek volna a halak. Néha egy-egy persze, de nagy hal biztos, hogy nem. Két évig működött így, aztán egy éjszaka elrepedt az üveg és vége. Apám a mai napig emlegeti. Akkor ez a kettő, hogy jön össze?

2015. dec. 31. 08:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%

Hát attól függ hogy édes vagy sós vizit akarsz ..én az édest ajánlom elsőnek a sóshoz már kell tapasztalat meg az sokkal drágább is ...

Nem kell külső szűrő és a vizet sem kell cserélni csak utánatölteni néha ha látod hogy lement a szint (elpárolgott)

A levegőztető a legfontosabb az mindig jól működjön kb úgy számolj a halak mennyiségével hogy 1hal 5 liter víz így ha 100l es akváriumot vásárolsz tehetsz bele 50 halat de ezek ne legyenek nagyra növők max 10-13 centire növő .

Ami még fontos hogy nem lehet mindenféle halat összerakni mert megeszik egymást vagy kárt tesznek a másikban pl lecsócsálja az egyik a másik uszonyait :))

Meg persze az etetés is fontos naponta vagy két naponta és a túletetésre nagyon oda kell figyelni mert ha túleteted akkor is nagyon hamar elpusztulhatnak legyen az akváriumban még élő növény is és mondjuk valami nagyobb fadarab vagy valami ami alá be tudnak bújni ha olyan a hangulatuk :)) pl a harcsafélék vagy sügerek ... a megvilágítás inkább a növényeknek kell de ha egy sötét sarokban helyezed el az egészet mondjuk akkor mindenképp legyen valami fény.

2015. dec. 31. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Szerencséje volt, de erre nem lehet alapozni.

Nekem is volt akváriumom évekig szűrő nélkül, nem pusztultak a halak, mégsem tartom követendő példának (én is idősebb családtag példája miatt hagytam ki a szűrőt, aztán ahogy egyre többet olvasgattam az akvarisztikáról, mégis vettem bele, noha azóta sem látok semmi különbséget, pedig kell, hogy legyen...)

Egy 100 literes talán még elmegy belső szűrővel (vagy kettővel), de a külső nyilván jobb. A világítás a mi családunkban évek óta megy, semmi baja, én nem cserélném, csak ha látszik, hogy baj van vele.

Vízcsere kell, de vízelőkészítő nem, csak hagyd állni a vizet egy napig.

Az akvárium összeállításának szerintem egyik legfontosabb (és egyben legélvezetesebb) alapkérdése a halak kiválasztása:) Ezt tényleg komolyan át kell gondolni, mert a hal nem fog tudni szólni, hogy nem érzi jól magát, legfeljebb tényleg szép csendben elpusztul (vagy megeszi valaki más).

2015. dec. 31. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
*bocsi 20 halat tehetsz bele ha 100L es
2015. dec. 31. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

1-es: 1 hal - 5 liter víz? Meg 100 literre 50 db 10 centis hal??? Ez annyira abszurd, hogy gondolom, elírtad.


Kérdező:

Az egyes halak helyigényéről és egyéb tartási igényeiről tájékozódhatsz több oldalon, pl. a diszhal.infón. Emellett több általános érvényű szabály is van, amik adnak egy kb. jó megközelítést. Pl:

- egy halcentire egy liter víz (pl. 5 centis halra 5 liter)

- trópusi halaknál egy halcentire 35 cm2 vízfelület

2015. dec. 31. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Ja, a 100 literes akváriumban kb. 80 liter vízzel számolhatsz: a többi helyet elveszi az aljzat meg a növények, és gondolom, nem színültig töltöd majd fel.
2015. dec. 31. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
4-es MÁR kijavítottam :O
2015. dec. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Igen, látom:) De 10 centis halból a 20 is sok lenne.
2015. dec. 31. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Amúgy nem bonyolult a haltartás. Ha kezdetben jól átgondolod a hal- és növényállományt, hozzá megfelelő technikai felszerelést választasz , akkor csak az etetés meg a vízcsere marad (ha gyors növekedésű növényeket választasz, akkor még metszeni kell), más teendőd nincs.
2015. dec. 31. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Ha hallgatott volna másra és nem lett volna önfejű akkor nem 2 évig lett volna akváriuma, egy szivacs kellett volna az akvárium alá és nem repedt volna meg. Attól, h nem emlékszel rá még sok hal elhullhatott. Lehet hetente hordta az öreg a halakat a boltból. Gyerekként biztos nagynak tűntek , de mai szemmel nézve biztos csökött torz diszkoszok lehettek azok.

Ettől függetlenül nem nehéz dolog az akvarisztika, főleg ha érted a rendszer működését.

Ha nem vagy lusta tanulni, olvasni, kérdezni akkor fél év alatt profi lehet belőled.


Kis olvasmány:


[link]


[link]


[link]


Ha ezeket elolvasod belátod, h amit fater csinált az nem volt fenntartható.

2015. dec. 31. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Javasolnátok nekem könnyen tartható, kezdőnek való halösszetételt?
2015. dec. 31. 09:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!