Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tényleg ennyire bonyolult a...

Tényleg ennyire bonyolult a díszhalak tartása?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy akváriumot. Mivel kezdő vagyok alaposan utána néztem. 100 literesben gondolkodunk. Azt írták ehhez már külső szűrő kell. Hetente cserélni kell a víz 30 %-t, vízelőkészítőt használni. Évente cserélni a neoncsöveket, kiszámolni a halak mennyiségét. Én persze ezt mind el is hiszem, hozzáértők írták, de egy valamit nem értek. Azért jutott eszembe az akvárium, mert gyerekkoromban apámnak volt, és ennél sokkal egyszerűbben csinálta. Tudni kell az öregről, hogy senkire nem hallgatott, és eszébe nem jutott bármit elolvasni. Vett egy 200 literes akváriumot, feltöltötte vízzel, másnap telezsúfolta minden hallal, ami a boltban megtetszett neki. Én még kis gyerek voltam, de rengeteg féle volt. Köztük sziámi harcos, erre azért emlékszem, mert mindig egy tükörrel bosszantotta (gyakran volt részeg), de volt több vitorlás és diszkosz is. Belső szűrő volt, nem tudom, hogy a 80-as években milyet árultak. Soha egy liter vizet ki nem cserélt. Ez biztos, mert mindenkinek azzal dicsekedett, hogy beállt a biológiai egyensúly, hozzá se kell nyúlnia. és tényleg tiszta volt a víz, és nem emlékszem arra, hogy döglöttek volna a halak. Néha egy-egy persze, de nagy hal biztos, hogy nem. Két évig működött így, aztán egy éjszaka elrepedt az üveg és vége. Apám a mai napig emlegeti. Akkor ez a kettő, hogy jön össze?

2015. dec. 31. 08:40
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem tegyél bele sügeret naphalat meg szivárványos öklét
2015. dec. 31. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%
meg vizicsigát az leeszi a belső falról az algát ;)
2015. dec. 31. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Először azért neked kellene kitalálnod, hogy kb. milyen jellegű akváriumot szeretnél. Pl. nagyobb méretű halakból kevesebbet vagy inkább kisebbekből nagyobb egyedszámot?

Böngéssz pl. a diszhal.infón, és válassz ki egy főfajt, esetleg nézz ki olyan társítást, aminek hasonlóak a tartási igényeik, írd meg, és akkor segíthetünk neked, hogy a gyakorlatban is működik-e a társítás, illetve milyen hozzáillő fajok vannak, mekkora egyedszám lenne ideális stb.


De 100 literben már elég sokminden tartható, ne én ajánlgassak 2-3 félét, ami mondjuk hiába tetszik nekem, ha neked nem.

2015. dec. 31. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Amire gondoltam az két algaevő, ezenkívül guppyk, neonhalak, fekete tetra, zebradánió vagy díszmárna. Inkább több, kicsi hal. Ezek mehetnek együtt? Hányat érdemes egy féléből?
2015. dec. 31. 11:50
 15/18 anonim ***** válasza:
A neon, tetra, zebradánió, márna is csapathal. Belőlük legalább 8-10 darabot kell tartani. Szóval válasz ki ezek közül 1 fajt és abból vegyél egy nagyobb csapatot. Melléjük mehet még pár guppi meg a 2 anci.
2015. dec. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Tehát 3 fajnál nem szerencsés többet besuvasztani 100 literbe.
2015. dec. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 tomaszcool ***** válasza:

Szerintem az ideális haltartás (növények+halak) nem nehéz, ha utánaolvas az ember a dolgoknak és szelektálja/értelmezi az infókat. Te jó úton jársz. Kérdezel és próbálsz okulni az édesapád hibáiból.

Lehet kevés és igénytelen növényekkel halat tartani, de akkor kelleni fog egy jó szűrő, hogy a halak salakanyagait (ammóniát) lebontsa kevés mérgező nitritre, majd nitrátra. Lényegében a szűrőben megtelepednek olyan baktériumok, amik átalakítják a halak ürülékét kevésbé mérgező anyagokká/vegyületekké. Itt nagyon fontos a heti rendszerességű vízcsere, mivel idővel felhalmozódnak a mérgező anyagok és a halak a saját sz*ruk mérgezésétől pusztulnak meg.

Lehet intenzívebb növényeket is tartani a halakkal akik segítenek azok salakanyagait eltűntetni a vízből. A növényeknek meg vannak szükségletei, amik nélkül elpusztulnak (fény,co2,táp). Ez egy szintén hosszú történet, néha sokkal nehezebb tud lenni, mint a haltartás, de nagyon megéri. :)

Ha van facebook-od, akkor ajánlom a figycsoportot "Low Tech Akvakertész közösség" csoportot.

2016. jan. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 tomaszcool ***** válasza:
*figyelmedbe a
2016. jan. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!