Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lóvásárlás, elég bonyolult?

Lóvásárlás, elég bonyolult?

Figyelt kérdés

Vettem egy lovat 2014 júniusában, külföldről.

Nem mentem el megnézni, fotók és videók alapján vettem. Úgy egyeztünk meg, hogy akkor kifizetem a vételár 2/3-át, a fennmaradt 1/3-ot pedig elutalom rá néhány napra(így kaptam fizetést).

Megérkezett a ló, sokkal másabb volt, mint a fotókon, de ezzel nem is volt gond, hiszen egyből beleszerettem így is.

Megkaptam az útlevelét, adásvételi szerződést viszont nem kaptam, mert az egyik ismerőse hozta el a lovat, a tulajdonos nem is jött el és nem küldte el vele az adásvételi papírt.

Minden héten írtam e-mail-t a volt tulajnak, hogy írja le a számlaszámot, hogy tudjak végre utalni. Minden nap volt valami kifogás, hogy most épp miért nem tudja leírni (nem hinném, hogy nem lett volna 2 perce erre), mindig azt mondta, nem sürgős.

Most viszont, több, mint 1 év elteltével írt, hogy elküldené az adásvételit, de a pénz nem ért oda. Mondtam, hogy most tényleg nagyon nincsen pénzem erre, de 1-2 hónap múlva elutalom. Azt mondta rendben van.

Érdekelne, hogy tehet-e bármit is, elviheti-e a lovat vagy egyáltalán mi történhet?

Mivel ő nem adta meg az adatait nem tudtam hová küldeni a pénzt.

Most a címemet szeretné, hogy "elküldje" az adásvételi szerződést, de félek, hogy esetleg más van a háttérben..

Megvan az esély, hogy elvigye a lovat?


Tegyük fel, hogy ennyi idő eltelte után nem utalom el a pénzt? Tehet valamit? (Nyilván nem áll szándékomban, csak kíváncsi vagyok)

Köszönöm a válaszokat előre is!



2015. nov. 19. 10:17
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Én csak azt nem értem, hogy mért költöted ez azt a pént, ami nem a tiéd? Attól, hogy még nem tudtad elutalni, az már az ő pénze lett volna, nem kellett volna elkölteni.


Egyébként pedig nem viheti el csak úgy a magánterületedről. Perelhet, hogy nem kapta meg a pénzt, de ha igaz amit leirtal - eddig nem keresett, valóban 1-2 hónap múlva fizetsz - akkor nem valószinű hogy perelni akar, ami egyébként is elhúzódna. Pláne hogy nicns is aláirt adásvétel iszerződés, te pedig nem loptad a lovat....

2015. nov. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
A másik amit még nem értek, hogy hogyhogy nem tudja a cimedet? Változott azóta?
2015. nov. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes válaszokat!


Megszűnt a munkahelyem, a félretett pénzem elfogyott, munkám egy darabig nem volt a lónak enni kellett, de ő erről tudott is. Azt mondta, nem sürgős a pénz, sőt amikor írtam neki, többször ezzel rázott le (mármint, hogy nem sürgős, meg ráér, meg stb. stb.)


A címem is változott, viszont a lovat az akkori bértartásba hozták, azóta már el is költöztem és itthon is van a lovam.

2015. nov. 19. 11:04
 4/7 anonim ***** válasza:
56%
Az útlevél adásvételi betétlapja hol van? Regisztráltad már M.o-on? Kellett volna ha nem. Karantén megvolt? Külföldről behozott lónál kell. Vérvétel? Oltások? Állatorvos? Stb stb stb...
2015. nov. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A lóútlevélben át van íratva a tulajdonos? Ha igen nem tehet semmit, ha nem akkor elvitetheti simán, hogy loptad szerintem.
2015. nov. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
90%
Adásvételi szerződéshez teljesen normális, hogy kell cím. Azt általában bele szokás írni. És ha nem adod, meg, akkor aztán tényleg nem is tudja elküldeni. Ha egy évig nem volt neki sürgős a pénz, akkor nem fogja most hirtelen 1 hónap késés miatt visszakövetelni a lovat.
2015. nov. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
90%

Jogi fórumon tenném fel a kérdést, mert magának az adásvételnek nem kötelező formája az írásbeli forma, de ha leleveleztétek, hogy x összegért x lovat odaadja, azzal már követelheti a pénzét, mert a ló nálad van.


Gyakorlatilag viszonyt így gondolkoznék: elküldöm eredetiben az általam megfogalmazott adásvételit postán, benne a teljes összeggel és azzal, hogy a kifizetést követően x napon belül megküldi az útlevelet. Ha aláírja, fizetsz és lótulajdonos vagy, és meg kell, hogy küldje a papírokat.


Ha nem ragaszkodsz az útlevélhez, mert mondjuk nem értékes ló, beazonosítod saját költségeden Mo-on és kap egy "nullás" azonosítást és mellé útlevelet.

Én a magam részéről azért nem bánnám, ha meglennének az eredeti papírok tisztavérű ló esetében legalábbis (már amennyiben lehet abban bízni, hogy tényleg a ló papírjait kapod kézhez).

2015. nov. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!