Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szeretnék halat. Milyen hal jó?

Szeretnék halat. Milyen hal jó?

Figyelt kérdés
Kezdő vagyok, ezek lennének az első halaim, de kicsi a helyem és jó lenne ha olcsón tudnám be szerezni a fel szerelést maximum 9-10 ezer forintból

2016. jan. 1. 14:13
 1/7 Platypus ***** válasza:
Ez elég szűkös keret, de használtan egy 30 literes szűrővel-fűtővel-világítással talán belefér. Ez pont jó egy hím Bettának vagy egy csapat hím guppinak. Vagy ha tetszenek a törpegarnélák, akkor a fűtőt kihagyhatod, nekik nem kell.
2016. jan. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
hát szerintem ennyiből ne kezdj neki én is így kezdtem hogy nem költök rá sokat elsőre 50 ezret gondoltam de már 150 nél járok és a havi fenntatrása is 4-5 ezer forint
2016. jan. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igazából attól függ, hogy mennyire értesz a barkácsoláshoz és mekkorát akarsz.

Van, aki meg tudja csinálni az akváriumot házilag, sőt a szűrőt is meg tudja bütykölni stb.

Az nyilván olcsóbban fog kijönni. De nagyon spórolni nem érdemes.

2016. jan. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönök minden választ akkor másba fogok gondolkodni
2016. jan. 1. 16:37
 5/7 anonim ***** válasza:

Pontosan mekkora helyed van?

Gondolkozhatsz garnéla, csak csigatartásban is. 20 literbe már mehet garnéla, de kisebb csigák akár egy kisebbe is. Persze, akkor mindenképp elő növény és erősebb világítás kell.

Egy kicsi akvárium fenntartása sem olyan brutális összeg.

+A használt dolgok mindig olcsóbbak.

Amit te csinálsz, általában az is:)

Bár, az az igazság, hogy egy kisebb akváriummal általában több a gond mérethez viszonyítva.

2016. jan. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Platypus ***** válasza:
Egy egyszerű, okosan összerakott kis akvárium nem kerül 50 ezerbe, és a fenntartása is csak pár száz havonta. Nem mondom, én is vagyonokat költök a növényesemre, de azért lehet ezt sokkal szerényebben is sikeresen művelni...
2016. jan. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Így igaz.

150 ezerből meg már egy szép nagy akvárium kijön:)

2016. jan. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!