Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Külső szűrő házilag/gyári?

Külső szűrő házilag/gyári?

Figyelt kérdés

[link]

Ezen a képen láthatni egy saját magam összeállított házi külső szűrőt.Érdekelne mi a véleményetek róla. A képen látható piros színü csíkok a tömítést szolgálnák. A narancssárga rész valami féle merevített cső. A citromsárga rész meg a gumicső.A kékkel beszínezett rész lenne a vízpumpa ( egy 2000liter/h néztem ki).Érdekelne hogy a számozott helyre milyen szűrő anyagokat tennétek? 30-60literes hordóban gondolkodtam. Egy meglévő tetra tec ex 1200as mellé menne egy 540literes sügeres akváriumba. Köszönöm előre is.



2016. jan. 3. 15:50
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nem, teljesen jól másoltad le!

Ettől függetlenül még megkérdőjelezem a helyességét.

Mint ahogy azt is, hogy legfelülre, ahol még fizikai szennyeződések is vannak, rögtön berak egy nagy réteg perlonvattát, ami olyan szinten tömődik el, hogy még utolsó rétegnek is óvatosan kell használni.


Hát, kérdezgessél még sügéres fórumokon is, hátha valaki csinált már ilyen fentről lefelé áramló szűrőt.

2016. jan. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Ja, amúgy az a vízpumpa, ami így szárazon működik, általában jóval drágább, mint ami víz alatt működik.
2016. jan. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Értem. Te tudnál javasolni/ küldeni képet hogy te milyet csinálnál?
2016. jan. 3. 17:15
 14/15 anonim ***** válasza:

Találtam neked egy régi kérdést, amiben a kérdező ugyanígy gondolta, mint te.


A válaszokat is érdemes elolvasni, és vannak benne linkek, ami erről szól, hogy ezt általában hogyan szokták csinálni.


Nekem sima gyári külsőm van, de ha házilag csinálnék, akkor biztos ugyanolyanra csinálnám, mint egy gyári. Oka van, hogy úgy tervezték meg.


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__7..

2016. jan. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm!
2016. jan. 3. 18:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!