Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 120l akváriumhoz milyen...

120l akváriumhoz milyen szűrőt vegyek?

Figyelt kérdés
Az akváriumban 2db fátyolfarkú aranyhal van és maximum még egy ilyen hal vásárlását tervezem bele.
2016. jan. 4. 12:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Mindenképpen külsőt, hatalmas szűrőtérfogattal, 8-10 liter nem árt ha megvan. 120 liter elég szűkös lesz egy 20-30 cm-re- növő halnak. Én már nem vennék ilyen szűk helyre még 1 példányt. Azért is nehézkes az aranyhalas akvárium mert hidegebb vízbe kevésbé aktívak a lebontóbaktériumok, ezért brutál szűrőfelületet kell biztosítani.
2016. jan. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A halak eddig egy 400l akváriumban laktak 2 évig de 10 cm -nél nem nőttek nagydobra, az interneten azt olvastam hogy annyira túl vannak tenyésztve hogy nem is fog már ennél nagyobbra nőni. Vagy csak a 400l volt kevés nekik?
2016. jan. 4. 13:34
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem, van amelyik nem nő nagyra, direkt hogy lehessen akvariumban tartani. En is lattam uzletben kulon XXL es M/L es S aranyhalat, az aruk is kulonbozott es azt is elmondtak hogy egyik nagyobbra no mint a masik. Aztan nem tudom, de szerintem lehetseges, 400l-ben meg kellett volna nojjon
2016. jan. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nincs kicsire nővő te kretén, az s , m, l, xl jelzés azt jelzi h épp jelenleg mekkora a hal, 1-2 éven belül normális körülmények között mind xxl-es lesz. Nem sokáig leszel 97% os annyi hülyeséget irkálsz :D
2016. jan. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

tessék 97%os dillettáns ez egy s-es aranyhal :D Ettől szinte csak nagyobbak vannak :

[link]

2016. jan. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az S-es hal azért kicsi mert fiatal még, az Xl-es meg idősebb de még az se kifejlett példány...
2016. jan. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Oké, akkor már csak az a kérdés hogy ezek mért nem nőttek meg? Az előző tulaj majdnem egy évig 100l -ben tartott őket majd 2 évig éltek egy 400l -ben és most kerültek hozzám mert ő neki már nem kellettek. Ezek közel sem olyan nagyok mint amiket az állatkérésekésben látok és ott azt mondják hogy azok egy évesek. Állatkereskedésben kérdeztem hogy mi az oka de ott azt mondták túl van tenyésztve azért nem nőtt meg. De sajnos nem ilyen helyeken is sok olyan ember dolgozik és add tanácsot aki egyáltalán nem ért hozzá. Ezért érdekelne hogy szerintetek mi lehet az oka?
2016. jan. 10. 13:17
 8/9 anonim ***** válasza:
Rossz vízminőség. Minden betegség, nyavaja a nem megfelelő víz miatt következik be, az esetek markáns százalékában.
2016. jan. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
gyenge biológiaszűrés, elhanyagolt vízcsere, kb ezek okozhatnak rossz vizet, ha nem vagy túltelepítve
2016. jan. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!