Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kikapcsolhatom a szűrőt...

Kikapcsolhatom a szűrőt éjszakára?

Figyelt kérdés

A szobámban van az aksi,és nem tudok tőle aludni. Még ami megoldás lehet,hogy veszek egy időzítőt,és miután elaludtam automatikusan vissza kapcsol.. De úgy teljesen kilőhetem a HALAKNAK lesz tőle baja? Tudom hogy a baciknak nem jó,de a halaknak is rosszat tesz?

Halaim:betta,garnéla,csigak,neon es 2platti. Van olyan aki meghal ha nincs szűrés? A szűrőm a fő levegőztető is.. De abból van egy másik az alján.



2016. jan. 19. 05:47
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Vagy veszel egy gyári külső szűrőt, azok teljesen némák.
2016. jan. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
Ugyanezzel a problémàval küzköttem én is a vizcsobogâs zavart engem is de idövel megszoktam és ma màr fel se veszeml
2016. jan. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat:)

Eheim pick up 2008

És igazából nem a csobogás zavar,hanem a gépecske kis zúgása. Nem új,régebben már volt használva,most üzemeltem be újra...

2016. jan. 19. 17:42
 14/17 A kérdező kommentje:

Persze biztosan megszokom egy idő után,csak tudni akartam hátha van rá megoldás,nem akarok állatot kínozni,sőt! Pont azért kérdeztem,nem csak úgy szartam a dologba:/ nya de amúgy lehet az lesz,hogy ha hetek múlva is nagyon nagyon vészes a dolog,hogy a) veszek egy másik,új szűrőt-habár ma megkérdeztem akvarisztikai boltban,és azt mondták mindegyik szűrőnek van egy icipici zúgásos/csobogásos hangja.

Vagy b) veszek egy időkapcsolót,amíg elalszok kilövöm egy fél órára a szűrőt,ami aztán automatically vissza kapcsol:) így én is jól járok,meg a bacik is megmaradnak:3 szerintetek?

2016. jan. 19. 17:46
 15/17 anonim ***** válasza:

Vedd le a tetejéről a lég csövet, hogy ne fújjon buborékot.

A levegőztetőt is kikapcsolhatod.

(Egyébként azt mondod, van külön levegőztető, hát egy légpumpa 10-szer olyan hangos, mint egy szűrő...)


A szűrőből kiáramló vizet állítsd úgy, hogy fodrozódjon a vízfelszín, de ne csobogjon.

A tapadókorongokat ellenőrizd, hogy szűrő ne érjen az aksihoz.

Annak úgy olyan minimális hangjának kéne hogy legyen, hogy az csak segít levinni alfába, és könnyebben elalszol tőle! Komolyan!

Nem is értem, hogy a légpumpa mellett egyáltalán hogy hallod a szűrőt.

2016. jan. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Dioxyde ***** válasza:
A szűrőnek nem kéne hangosnak lennie max a csobogás zavarhat ha ez a problem akkor nyomd lejjebb a szűrőt ha így is hangos akkor a szűrőnek van vmi baja én csobogás mellett is tudok aludni 3 nagy akváriumom van én megszoktam már:D még egy megjegyzés nem tudom miért jó ilyen alpári módon válaszolni a kérdésre ahogy azt megtették feljebb..
2016. jan. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Pendulum92 ***** válasza:
100%
Nekem is hasonló problémám volt, allergiás vagyok a mély zúgásra. Én úgy oldottam meg, hogy a kábelre kábelkötegelővel rögzítettem egy tappancsot, amit kívülre cuppantottam. A fordított U alakban meghajlott kábeltől ugye a szűrő hozzáérne az üveghez, oda meg kis szivacsdarabot tettem távtartásnak. Az a lényeg, hogy a rezgés ne érje el az üveget, az nagyon felerősíti.
2016. jan. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!