Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kezdő akvaristaként adott egy...

Kezdő akvaristaként adott egy 20L-es akvárium benne 1db betta, szűrő + vízmelegítő. éjszakára kikapcsolhatom a szűrőt? Kell bele vennem levegőztetőt?

Figyelt kérdés
2011. febr. 6. 08:10
1 2
 1/14 gfero ***** válasza:
100%
levegőztetőt a bettának nem kel venni de a szűrőt soha nem szabad leállítani
2011. febr. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Várjál csak! Lássa meg Murr a "kezdő akvaristát"! :)

Majd kapsz! :D)))

2011. febr. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
levegőztető nem kel
2011. febr. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Kezdő akvaristának is lenni kell :)) Amúgy ha "belejövök" sósvizi akvárium, bohóchalak, doktorhalak...stb. Valamikor el kell kezdeni...
2011. febr. 6. 09:32
 5/14 anonim ***** válasza:
34%

Ja... 10-15 év aktív tanulás után akár kezdő akvaristának is titulálhatod magad.

Nem bántásból mondom, de olyan alapvető dolgot kérdeztél meg, mint ha azt kérdezted volna, hogy "Vettem egy Bernáthegyit. Elég ha jövőre megetetem, vagy idén is kell neki kaja?"

Tényleg el kell kezdeni valahol, pl. elolvashatnál néhány könyvet, e-book-ot, blogokat.


Van itt a válaszolók közt 2-3 ember (nem több) akik elég nagy tudással rendelkeznek. Kommenteidből ítélve valószínűleg sokkal nagyobbal, mint azt jelenleg képzelnéd. Kis jóindulattal őket nevezném kezdő akvaristának.

2011. febr. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ha leállítod a szűrőt akkor azt a csekély mennyiségű baktériumkultúrát is megölöd ami a szűrőben van,és vízáramlásra van szüksége. A hangja miatt akarod leállítani?
2011. febr. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
9:49. Hát szerintem 15 év után valaki nemcsak kezdő akvarista,de mindegy....Nyilván ha bevágsz egy guppit egy befőttesüvegbe és ezt 15 éven keresztül csinálod akkor kezdő sem vagy, de nem hinném,hogy itt ez a helyzet, és azt sem hinném,hogy az egész Akvarisztika rovatban 2 db ember ért az egészhez.
2011. febr. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
36%
Kezdjük ott, hogy ha valami zavarja az illetőt az akvárium működése során (zaj, pluszköltség, egyéb meglepetések), akkor mi a tökömnek kell egyáltalán megvenni és belefogni ebbe az egészbe?!
2011. febr. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Platypus ***** válasza:
80%

Csak tudnám, hogy jut ennyi embernek az eszébe ez a szűrőkikapcsolás. Vagy 7 évig aludtam egy ősrégi orosz légpumpával egy szobában, zúgott mint a fene, azt nagyon utáltam, de hozzászoktam. Amióta belső szűrőim vannak, egy kis patakcsobogáson kívül semmi hangja sincs, azt szinte meg még kedvelem is. Ha az ember nem állítja maxra a levegőztetőt, egyáltalán nem hangos. Aki ennyi zajt se akar elviselni, az tartson inkább fikuszt.


A szűrőt soha nem szabad kikapcsolva hagyni, mert ahogy megszűnik az áramlás, elkezdenek dögleni a baktériumok. És ezek a baktériumok teszik élhetővé a vizet a halad számára a vízcserék közti időben. Az akváriumodnak ha nincs teteje, akkor azt is kell szerezned, mert a Bettának fontos, hogy a víz fölött is meleg legyen a levegő. Világítás sem árt, hogy éljenek a növényeid.


Egyébként tényleg csak 4-5 ember van, aki fel is vállalja a nevét, meg értelmes dolgokat is mond. Egy névtelen % hiába oszt hasznos tanácsokat, senki sem fogja megismerni a következőnél ezeket az embereket, és azt se lehet követni, hányan vannak.

2011. febr. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

", és azt sem hinném,hogy az egész Akvarisztika rovatban 2 db ember ért az egészhez."


Nem is ezt mondtam. Hanem 2-3 ember van, akik viszonylag nagy tudással rendelkeznek. (de közel sem értenek az egészhez)

2011. febr. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!