Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Honnan tudom, hogy kialakultak...

Honnan tudom, hogy kialakultak a bacitelepek?

Figyelt kérdés
3 hét után barna szőrszerű izé van a szűrőszivacson, meg az alján is, ez kosz vagy bacitelep? Láthatók szabad szemmel a telepek?
2016. jan. 24. 11:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Azok a barna nyálkák a bacitelepek. Általába nem szőrszerűek. Mikroszkóppal szerintem láthatóak bár m ég sose próbáltam. Ha nem gyengült a vízáramlás sebessége akkor nincs okod szűrőtpucolni. Ha mégis pucolnád a szivacsot akkor engedj az akvárium vizéből egy vödörbe és abba finoman kimoshatod. Csapvíz alatt elpusztulnak a baktériumok a klór miatt.
2016. jan. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Rendben. Akkor elvileg mehetnek a halak? Mondjuk inkább várnék még egy hetet. :)
2016. jan. 24. 13:00
 3/4 Pendulum92 ***** válasza:

Biztosra akkor tudsz menni, ha veszel egy nitrit vagy nitrát tesztet


Fontos, hogy a bejáratás alatt legyen minimális szennyezés.


Ha a nitrit még magas, nem állt be az akvárium. Ha a nitrát magas, akkor beállt, kivéve ha azt adagoltad bármilyen forrásból. De 3 hét általában elég.

2016. jan. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ezzel csak az a baj, hogy a környéken az ÖSSZES kisállat boltban még csak nem is hallottak a tesztről.... Egy esetben konkrétan ammóniát akartak adni... No comment.... :S
2016. jan. 25. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!