Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Darakor miatt elkezdett...

GeryViky kérdése:

Darakor miatt elkezdett rohadni a hal van meg remeny?

Figyelt kérdés
Sajnos en keson vettem eszre, es mar 2-3 hal el is pusztult a darakor miatt, es a legtobbje mar el s kezdett rohadni mint peldaul uszony v farok dobjam ki az osszes halat amelyik nagyon beteg vagy erdemes kezelni? De vannak olyan halak is amin meg nincs feher potty azok egezsegesnek tunnek

2016. jan. 26. 13:46
 1/10 anonim válasza:
malachitzöld +28 fokos viz, de nem sok a remeny ra ha mar a feher pottyok ki jottek.
2016. jan. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Ja es sotet legyen az akvariumba, kapcsold le a vilagitast.
2016. jan. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
akkor a so-sooldat mar nem is fog segitni rajtuk?
2016. jan. 26. 14:06
 4/10 anonim válasza:
hat nem sokat, de maradhat a so is benne attol, minel gyorsabban malachit zold , 28 fokos viz es sotetseg
2016. jan. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!

A darakór nem jár úszórothadással, az egy külön betegség. Igazából ha már ennyi bajuk van a halaknak, az elég rossz körülményekre utal, leírnád, hogy hogyan tartod őket (akvárium méret, szűrés, vízcsere, hőmérséklet, milyen és mennyi hal, stb.).

2016. jan. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
sztem is más betegség, az első amúgy is hülyeséget írt, h a darakór nem menthető ha már kijöttek a pöttyök, ha nem jöttek ki akkor nem betegek :D, szóval akkor nincs mit kezelni . Tartási gondok, nem megfelelő vízminőség lehet az oka, vagy túl sok hal, vagy gyenge biológia szűrés, vagy elhanyagolt vízcsere, a betegségek 90-95%-t ezért kapják el a halak.
2016. jan. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
a darakórra elég a só, de az uszonyrothadásra nem.
2016. jan. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

200L es az aqvarium, 15 guppy,2 alga evo, 4kis harcsa, 1 botcia, 10 xifo,

Biolife szuro van benne


akkor a rothadas mas betegseg miatt van?? azt hittem h osszefugg a darakorral(veglegstadium)

2016. jan. 26. 16:02
 9/10 A kérdező kommentje:
ki mit javasol akkor hogyan kezdjem el a tisztitast
2016. jan. 26. 16:34
 10/10 anonim ***** válasza:
Milyena szűrő pontosan? sztem kevés lesz 200 literhez. Ezért betegek a halaid.
2016. jan. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!