Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az lehetséges hogy a halaim a...

Gyuszi1119 kérdése:

Az lehetséges hogy a halaim a rossz pH miatt betegek?

Figyelt kérdés
Regebben amikor meg sugereztem megneztem az itteni csapviz phjat es kb 8-8,5 sötétkék szinu volt es a del amerikai halaknakk 5-7,5ph hu víz kell,es mindennek ne ki forgó most nem meg hat mar tettem fel ezügyben kerdest,segítettek?
2016. febr. 4. 16:55
 1/9 anonim válasza:

Kissé el tudod tolni savas irányba, ha vasfát, szőlőtőkét, vagy hasonló díszítőelemeket helyezel el. Ezeknek a csersavtartalma javítja a víz PH értékét.

Elméletileg vízkőoldóval is lehetne, de a mai termékek ki tudja még mi mindent tartalmaznak, így azt személy szerint NEM ajánlom.

2016. febr. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szoval valami vasfa kell es csökkenteni tudom a pht?
2016. febr. 4. 17:26
 3/9 anonim válasza:
igen, de attól sajnos csak 0.1 - 0.2 értékkel csökken, de mindenképp jót tesz. Viszont drága díszítő elem... Vidéki nagybácsi, após szőlőjéből ha kérsz 1-2 szép kivágott szőlőágat, azt előkészíted, abban talán még több csersav van, jobban ki tud ázni. Viszont az eleinte fentmarad a víz tetején, egy kis nehezéket érdemes rákötni, majd idővel lent marad. Az ilyenekben az a jó, hogy csak természetes anyagokat tartalmaznak. Ha kiázik a savtartalma, akkor szépen lejjebb viszi a PH-t, csak ez elég lassúcska folyamat. A vasfa akvarisztikai boltokban kapható, 2000-5000 ft körül. Az lent marad a víz alján akkor is, ha teljesen ki van száradva.
2016. febr. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Koszke a valasz es a segitseget
2016. febr. 4. 19:14
 5/9 anonim ***** válasza:
nem ártana tudni a csapvized keménységét mert a 2 dolog között van összefüggés,valószínű kemény. a kemény vizet a puffer hatás miatt nem is nagyon tudod savasítani, tehát csökkenteni a ph-ját. Az első jó nagy hülyeséget írt, h vízkőoldóval lehet csökkenteni,nem tudom mire gondolt... Ha érdembe szeretnéd a ph-t csökkenteni akkor lágyítani kell a vizet ioncserélt vízzel. Tescoba tudsz venni 5 litert 250 ft körül. Vízcserekor csapvízzel keverve öntöd az akváriumba a csapvíz keménységének függvényében. én 28 nk 8 ph vízből csináltam 10 nk-s 6,8ph vizet. Az,h ettől betegek már nem biztos. miyen halad van pontosan? 5-7.5 ph elég nagy intervallum... sok alkalmazkodik a keményebb, lúgosabb vízhez is. Nézd meg mennyi a keménység. általában a vízművek oldalán fent van , az még jobb mint ha te mérnéd.
2016. febr. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szellemkeshal,vitorláshalaktorokatum, torokatum,pancelosharcsákja es a csapviz pH ja 8,5korul
2016. febr. 4. 20:32
 7/9 anonim ***** válasza:
A késhalat nem ismerem de a többi alkalmazkodott annyira a csapvízhez,h nem attól lett bajuk. Inább a rossz vízminőség miatt( sok hal, gyenge biológia szűrés, elhanyagolt vízcsere, ezek miatt lehet rossz a vized). A szellemkéshal akár a szűk élettér miatt is lehet beteg, úgy emlékszem te tartod 120 literbe... Ha van időd és energiád akkor lehet bajlódni lágyítással, de attól még betegesek lesznek a halaid.írd le: milyen szűrő? mennyi hal? milyen gyakran mennyivizet cserélsz? és jól emlékszem-e a 120 literre?
2016. febr. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Így én en vagyok a 120 literes es 1 szellem keshal,6 vitorlás , 4 pancellos harcsa 2 torokatum,növevenyes aksi nincs CO2,a szűrő belsö,es 2 450 l/h ras vagyis900l/h
2016. febr. 5. 13:17
 9/9 anonim válasza:

Első vagyok újra.


Olvasgattam, és megerősítésre leltem az első kommentemet illetően, így kikérem magamnak a "jó nagy hülyeséget írt" kijelentést.


Íme az igazolás :

"

A pH csökkentése


Ha a vizet a megfelelő értékre lágyítottuk, akkor általában már nem kell további savanyításról gondoskodnunk. Ha erre mégis szükség van, akkor használhatunk tőzegkivonatot. Ez egyben el is színezi a vizet, ami sok faj számára otthonos környezetet teremt. Szokás tőzeget is áztatni a vízbe, ebben az esetben viszont nem lesz pontosan szabályozható a kioldódó savak mennyisége. A nagy mennyiségű vasfa dekoráció hatása is hasonló.

Ha nagyon pontosan meghatározott pH értékre van szükség, akkor nagyon híg sósavat vagy kénsavat szoktak használni. Az előregyártott pH-csökkentő készítményekben az utóbbi szokott előfordulni. Ezeket a szereket ne az akváriumba adagoljuk, még ha ezt is javasolja néha a használati utasítás. Sokkal biztonságosabb a bekészített cserevízhez adagolni a savat.

A növényes akvarisztika terjedésével megjelent a CO2 adagolás, mint pH csökkentő módszer. Ez egy stabil és jól működő megoldás, de drága. Akkor érdemes rá beruházni, ha egyben látványos növényzetet is szeretnénk.

"



Kiemelendő : "Ha nagyon pontosan meghatározott pH értékre van szükség, akkor nagyon híg sósavat vagy kénsavat szoktak használni."


Mellesleg hozzátettem, hogy én nem ajánlom. Annak ellenére hogy kisállatkereskedésben ezt javasolták.

2016. febr. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!