Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sórákokkal kapcsolatos?

Sórákokkal kapcsolatos?

Figyelt kérdés

Szeretnék ajándékba venni egy aqua dragons nevezetű "játékot", amiben ha jól tudom, sórákokat kell előteremteni.

Van ennek egy neonos változata, viszont nem tudom, mennyire lenne jó hatással rájuk a mesterséges fény. Persze gondolhatnám, hogy csaknem raknak az akváriumra, hogy aztán hamar meg is haljanak, de kinézem belőlük, lehet bármiféle hatással rájuk?

Illetve 6700 forint lenne egy kis akváriummal, és a fénnyel, 4300 fény nélkül, mekkora lehúzás, és mennyibe kerülne a sima sórák eledellel egy akvarisztikai szaküzletben?

Ennél az aqua dragons cégnél az "utánpótlás" rákokkal, eledellel 2300 forint.


2016. febr. 5. 21:15
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Ez nem játék, élőállatot pedig bunkóság ajándékozni.

6700 ft pedig nagyon baráti ár érte, ha minden adnak hozzá. (pl légpumpa, porlasztó, szivacsszűrő, stb...)

2016. febr. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy ismered az idézőjel jelentését, utána néztem a történetnek, és nem igényelnek akkora figyelmet, hogy gondot okozzon, ezért is vennék ilyet, nem pedig egy labradort.


https://www.youtube.com/watch?v=Vve-HaKgbOI itt a reklámja, ezért is volt a megnevezés.

2016. febr. 5. 22:11
 3/6 Platypus ***** válasza:
52%

Sera sórák pete halas boltban 500 Ft/csomag

JBL artemio fluid eleség 1400Ft

Konyhasó 30gr/liter elhanyagolható

Uborkásüveg(nagy) akváriumnak elhanyagolható

Ha a befőttesüveg nem jó, 1000 Ft körül már kapsz 5 literes egyszerű üvegakváriumot.

Fénynek bármilyen asztali lámpát fölé rakhatsz. A fény mesterségessége nem zavarja őket, napi 8 órát világíthat kb. Az eleségben rengeteg anyag van, egy évig is elég egy kis tenyészetnek, a pete pedig egy tonna rák keltetéséhez is alkalmas. Egyetlen késhegynyi kell belőle egy alkalommal, és ha jól csinálod, maguktól is szaporodni fognak.

2016. febr. 6. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Nézegettem a neten 5 literes akvárium szetteket, mert akkor már olyat szeretnék, ami igényesen néz ki, nem csak egy szimpla akváriumot, de árban ezek elég borsosak, még rákérdezek egy kereskedésben, hátha egy üres 5 literes, meg egy bármilyen dísz nem lenne olyan sok, pár kavicsot, ami épphogy ellepi az alját még tudnék lopni az itthoni guppiktól.

Ami még fontos lenne, az a levegőztető, kell-e nekik, vagy boldogan élnek nélküle is. Nem láttam még élőben ilyen aqua dragons-t, de úgy tűnik képeken, hogy a neon alulról világítja, és le kell emelni a tetejét, úgy etethető, magyarán az alapesetben vissza lehet csukva, gondolom, mert gyerekeknek is veszik, és a pistike ne borítsa magára az egészet.

Nyilván egy ilyen aqua dragons "akváriumban" nem is lehetne megoldani, de ahogy azt írtam, nem biztos, hogy az üzletért cserébe gondolkoznak is a gyártók, meddig élnek el ilyen körülmények között.


Viszont az biztos, hogy ha utánpótlás kéne, azt már nem tőlük fogom beszerezni ilyen árak mellett :)

2016. febr. 6. 14:39
 5/6 Platypus ***** válasza:
Elég sok dizájnos miniakvárium van forgalomban. A "Betta akvárium" kifejezésre rengeteg webáruházad dob ki a gugli. Apró szépséghiba, hogy Bettát rakni egy ilyenbe ordas állatkínzás, de sórákoknak tökéletes. Be lehet rendezni szépen kavicsokkal, tengeri csigaházakkal is. Szerintem szebb mint a gyári műanyag. Levegőztető nélkül is lehet tartani őket, a szett gyári levegőztető pumpája is csak parasztvakítás.
2016. febr. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Remek, köszönöm, épp az imént írtam a 7. kerületi Korallszirt boltnak, rendelkeznek-e petével, eleséggel, és 5 literes akváriummal, ha minden jól megy, inkább egy ilyen helyen szereznék be mindent, mert az aqua dragons által kínált műanyag valóban nem néz ki valami jól azzal a sok matricával.
2016. febr. 6. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!