Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Guppik tartásával kapcsolatos...

Guppik tartásával kapcsolatos tanácsok?

Figyelt kérdés

Milyen akváriumot vegyek? maximum 5000 ft-ért

Milyen kaját adjak nekik?

Mennyi legyen a hőmérséklet?

Mikre érdemes figyelni?

még sose volt halam nagyon kezdő vagytok ebben dologban



2015. febr. 14. 16:17
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
0%
A guppik nagyon sok mindent kibírnak,nekem is vannak,egy kisebb akváriumban vannak,gazda boltban lehet kapni egyszerű lemezes díszhaltápot kemény 250 ft.-ért.A víz hőmérséklete sem bonyolult,egyszerű szoba hőmérséklet is elég nekik,tehát langyos.Nem kényes állatok,nem kell félned ettől.:D
2015. febr. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ jó halat választottam úgy érzem :D
2015. febr. 14. 16:28
 3/25 anonim válasza:
0%
Igen a lehető legjobbakat.Én egyszer véletlen nem adtam nekik enni 1 héten keresztül és semmi bajuk nem lett.:D :D
2015. febr. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
az kemény :D strapabíró állatok :D
2015. febr. 14. 16:31
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

5000-ből sehogyan sem jössz ki.

Minimum 30 literes akvárium kell (törvényi előírás), az úgy 2500 forint (használtan - újonnan: 4000 - csak az üveg).

Szűrő: nagyon alap, kb. 3000 forint.

Ha nincs a lakásban minidig legalább 22 fok, akkor fűtőszál, ebből én minőségit veszek, de min. 3000 forint.

Világítás: hacsak nem olyan fényes a szobád, hogy elvannak a legárnyéktűrőbb növények anélkül (én tetőtérben lakom, nekem az), akkor 5000 forint.

Aljzat: kavicsot (kb. 2 kg) szerezhetsz innen-onnan, ki kell főzni, de én biztosra mennék, és vennék: 500 forint.

Növények: min. 1000 forint - vagy kérhetsz mástól

Dekor: ilyeneket gűjthetsz, én pl. kagylóhájat szedtem a Duna parton és kifőztem (többek között). Ha veszed: 2000 forint.

Halak: kérhetsz mástól, ha veszel mondjuk 5-6 hímet: 1000 forint.


Ezek az induló költségek a legminimálisabbak.


A tartási körülményekre most nem tudok kitérni, mert mennem kell, ha estig nem írják le, amit leírnék, folytatom.

2015. febr. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
88%

5000 ft-ért ha szerencséd van, talán kapsz egy használható szűrőt.


Egyébként gratulálok a céltudatos hozzáálláshoz, (a kérdező, és az előző válaszoló részéről is)

ez igen, ez a hobbi állattartás lényege!

Minél strapabíróbb állatot tartani, hogy minél tovább bírják a válogatott kínzásokat, amiket a tartási körülmények, meg az 5000 ft-os "akvárium" okoz!

Nehogy már idő előtt megdögöljön, még a végén nem lesz mire élvezkedni...

További sportsikereket kívánok.

2015. febr. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim válasza:
14%
Jajj ne érts félre,én ezeket a bátyámtól örököltem úgy maradtak rám szegénykék,meg kényelmesen elférnek mivel kevesen vannak.:D kavicsokkal ,díszekkel,mindig öntök friss vizet enni kapnak,egyszer volt ilyen kihagyás amikor beteg lettem.:D de szerencsére kibírták.:)
2015. febr. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Muszáj olyan nagy akváriumot venni? én csak pár halat szeretnék tartani :/
2015. febr. 14. 16:52
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Törvényi előírás, szóval muszáj.

És kivételesen nem hülyeség: ennél kisebb akváriumban képtelenség fenntartani azt a biológiai körforgást, ami a halak életben maradásához szükséges. A kutyussal-cicussal ellentétben a halacska nem szobatiszta jószág: az ürülékében található, mérgező ammónia semlegesítéséhez egy egész ökoszisztéma kell. Szóval: normális méretű akvárium, szűrő (amibe be kell csalogatni a szűrőbacikat), növények stb. Ne aggódj, csak elsőre hangzik bonyolultnak :)


Tényleg strapabíró állatok a guppik, meg szórakoztatóak is, de a minimális életfeltételek nekik is kellenek.

2015. febr. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
oké és szűrőt hol vegyek? :) köszönöm a segítséget
2015. febr. 14. 17:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!