Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen külső szűrőt ajánlotok...

BRDragon kérdése:

Milyen külső szűrőt ajánlotok a Juwel Vision 180 szetthez?

Figyelt kérdés

Először a Tetratec ex800-ra gondoltam de úgy olvastam az kevés lesz 180 literhez, az ex1200 viszont már nem fér be az állvány ajtós részébe ezért a JBL e1501 meg a Fluval 406 között gondolkodom. Ti melyiket ajánlanátok? Esetleg egy harmadik típust ami befér a 21 centi széles ajtónyíláson? (Aquamanta efx 400?)


Másik kérdés hogy milyen növényeket tennétek 14nk keménységű 26 fokos vízbe aminek elég a 0,38 watt/liter t5 reflektorozott fény?

Cserélnétek az egyik 35 wattos fénycsövet növényesre?


Köszi előre is.



2016. febr. 7. 17:57
 1/5 anonim ***** válasza:
ha nem telepítesz túl akkor a tetra 800 is elég egy belső szűrővel kiegészítve.
2016. febr. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ de belső szűrőt egyáltalán nem szeretnék használni, önállóan kéne bírnia a külsőnek.
2016. febr. 7. 18:01
 3/5 anonim ***** válasza:
magába az ex 1200 is kevés lesz,mert megfelelő áramlást nem fog tudni generálni, vagy nem sok időre. A külső szűrő biológia szűrésre van kitalálva amihez nem kell nagy áramlás.
2016. febr. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Azért elég szomorú lennék ha tényleg mindenképpen szükséges lenne belső szűrő is... Tudtommal a legtöbben kizárólag egy nagyon erős külső szűrőt használnak, és ezzel oldják meg mind a biológiai szűrést mind pedig a megfelelő áramlást. A belső szűrőt én elavultnak tartom, elvesz feleslegesen egy csomó hasznos helyet az akváriumból, zajosabb, és sokkal nagyobb szívás takarítani is mert be kell érte nyúlkálni mindig az akváriumba, ami a halaknak sem jó, meg ugye gyakrabban is kell tisztítani mert kisebb a kapacitása. Sokan még úgy is kivágják a belső szűrőt a Juwel szettből, hogy tudják hogy ezzel ugrik a 2 év garancia. Bevallom engem is borzasztóan zavar hogy 2 évig lefogja majd az akvárium jobboldalán a belátást meg a hasznos helyet, s bár én nem fogom kivágni a gari letelte előtt, számolni fogom a napokat hogy mikor jár le s mikor vághatom ki végre.

Csúnya dolog volt a juwel-től hogy ezt így beragasztotta oda, sokan ezért és csak ezért nem veszik a szettjeiket. Amúgy a kinézett szűrők 1400 illetve 1450 LPH-sak, az már elég kell legyen, mivel az ex 800 + a 600-as Juwel belső is együtt 1400 lenne amire azt mondtad elég lenne. Bocsi de én gyűlölöm a belső szűrőt, ez van... Mentségemre szolgáljon úgy vettem észre ezzel nem vagyok egyedül :)

2016. febr. 7. 23:55
 5/5 Bluesapó válasza:

Sunsun HW-703B. Igaz, hogy kínai, de rendes anyagból készült és UV lámpa is van benne. 117€ körül van az ára. 180 litert szépen átfiltrálja.

https://www.youtube.com/watch?v=CJ5d7tB-bTA

2019. jún. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!