Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van valakinek valamilyen...

BRDragon kérdése:

Van valakinek valamilyen készen vásárolható 100x40-es profi akvárium állványa aminek ajtós és nyitott része is van?

Figyelt kérdés

Egykét példa:


[link]


[link]



Sajnos a belső méreteket sehol nem adják meg, így az ember nem tud kalkulálni hogy milyen széles külső szűrő fér be az ajtós részbe, meg milyen széles karanténos akvárium a nyitott részre... Pedig ezek kulcsfontosságú kérdések. Valakinek van hasonló otthon vagy tudja hol vannak kiállítva hogy lemérhessem őket? Esetleg ha tud olyan oldalt ahol a belső méretekről is van infó akkor egy link is tökéletes. Köszi előre is.



2016. febr. 10. 11:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Hívd fel vagy írj egy e-mailt a webáruháznak, hátha van nekik készleten, tuti le tudják mérni: [link]


vagy a gyártónak: [link]

2016. febr. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 elwera ***** válasza:

Pl van a Rája díszhal.

XIII. Visegrádi u. 12 asszem. A házszámban nem vagyok biztos. Ott vettem án egyszer egy 160 literes, 100x40x40-es akvát, és volt alatta fekete állvány - de az állvány nekem nem kellett. Viszont ők árulnak ilyesmit. Vannak ott kisebb-nagyobb állványok.

2016. febr. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

legegyszerűbb ha beszélsz egyy lakatossal, zártszelvényből töredékéért meghegeszti, olyanra amilyenre akarod, és akkor tuti befér alá a szűrő vagy egy másik akvárium is, majd egy asztalossal beburkoltatod.

Nekem is fa volt ,de az ördög sose alszik, a tetra 1200 elkezdett csepegni, időbe észrevettem, de így is kicsit felpúposodott.

2016. febr. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

ha mindenképpen boltit szeretnél akkor itt is nézz szét.

[link]

2016. febr. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat!


Utolsó (aki a diversa állványt ajánlotta) : igen ez valóban egy jó állvány, mert tekintve hogy csak 1db ajtós szekrénye van a 2 helyett, biztosan szélesebb mind az ajtós mind pedig a nyitott rész:


[link]


Ráadásul a bal oldalfal hiánya miatt a nyitott rész hátulját sem kell kifúrni mert így balra szépen kivezethetőek a kábelek...


Erősen megfontolandó, mondhatni átvette az első helyet, köszönöm a tippet! ;)


Aki a készíttetést javasolta:

Preferálom az előre elkészített direkt akváriumhoz árult állványokat, mert azok biztosan szabványos méretűek és biztosan elég nagy a teherbírásuk. Bízom ezekben, inkább ezek közül választok.

2016. febr. 10. 13:02
 6/9 anonim ***** válasza:
amit legyártanak is szabványméret, olyat gyárt amilyet szeretnél, sok gyári bútor csak 60-70 cm magas, ami túl alacsony jobb ha 85-90 cm megvan( erre figyelj mindenképp), így állva is látod, nem kell görnyedni :)jók ezek a fa bútorok is, de abba biztos lehetsz ,h egy zártszelvény komolyabb teherbírással rendelkezik. 2000-3000-4000 literesek alá is azt teszik, nem gyári szekrényeket . :)a döntés a tied, az abczoot is én linkeltem. :) Csak azért írtam,h nehogy abba a hibába ess mint én, épp állvány csere előtt állok, nagyon macerás lesz...
2016. febr. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet erre nem is gondoltam, azt hittem a 70 centi magas állványok jók... :S

Francba most honnan kerítsek asztalost? xD

Te hol csináltatod az újat? :)

2016. febr. 10. 17:35
 8/9 anonim ***** válasza:
még nincs beburkolva :) pesten tudok ajánlani lakatost, aki nekem is csinálta. csinált már több ezer literes akváriumok alá is állványt.
2016. febr. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Közben kicsit utána jártam miért csak 70 centi magas mindegyik állvány. Úgy tűnik azért hogy a padlón állva is elérhessük az alját anélkül hogy bármilyen emelvènyre rá kelljen állni. Mondjuk az aljáig lenyulkálni sokkal ritkábbam kell jóesetben mint előről csodalni, de valamiért az akvarisztika kezdőknek könyv is vastaggal kiemeli hogy mindenképp érjünk le az aljáig emelvènyre állás nélkül. Amúgy pont a kanapeval egyvonalban lesz így ülve is prímán fogjuk tudni nézni :) A 90es lehet már amúgy is magas lenne... Szal mégiscsak jó lesz az a 70es diversa állvány.:)
2016. febr. 10. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!