Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Uszórothadás ellen jó a parakill?

Uszórothadás ellen jó a parakill?

Figyelt kérdés

Ma megdöglött egy ananászhalam sajna kezdőként későn vettem észre hogy uszórothadása volt:(. Parakillem van és metilénkékem ezzel a kettővel kitudom fertőtleníteni a vizet? Mert nem akarom hogy a többi hal is elkapja. Egyszerre használjam a kettőt vagy külön-külön? 50 literes akváriumom van ha jól értelmezem ez a kis "üveg" pont 50 literhez megy. Egybe öntsem bele vagy osszam el 3 napra? Utána kell vizet cserélnem? Mert múlt héten hétfőn lecseréltem a víz kb 30%-át.

Köszönöm előre is a segítséget!



2016. febr. 15. 12:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
úgy tudom a parakill az jó lehet ellene. Az akvárium jellemzőit leírhatnád mert valószínű a rossz víz miatt lettek betegek.
2016. febr. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
milyen az az ananászhal? sose hallottam még róla...
2016. febr. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom mit írjak?!

Van benne két élőnövény, 5cm kavics,egy dísz bunker,belső szürő+levegőztető egybe,melegítő. Lehet a vízcserét rontottam el mert mikor vettem az akvárium szettet mindent kikérdeztem hogy mint kell csinálni. És én úgy értettem hogy hetente le kell cserélni a víz 20-30%. De lehet hogy elértettem nem tudom :/. Múlt héten hétfőn cseréltem másodszor vizet.


Második válaszolónak: Ez az a xifónak az egyik "fajtája"

[link]

Vagy mire gondoltál?

2016. febr. 15. 13:10
 4/13 A kérdező kommentje:
Mikor vettem legelőször egy hétig ment a szűrő halak nélkül és tettem bele aquasefe-t ezt tanácsolták. 8. napon vettem bele halakat. Második hete lesz hogy a vízbe vannak a halak.
2016. febr. 15. 13:12
 5/13 anonim ***** válasza:
a 30% vízcsere mehet minden héten. Csak jót tesz a halaknak. ártani nem tudsz vele. 50 liter kicsi a xifónak. Milyen a sszűrő? Pontosan hány és milyen hal lakja? A cserevizet pihentetted?
2016. febr. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Kereskedésbe vettem a halakat a nő akkor átvágott.

Nézzük a halakat van két xifo,két ékfoltos razbóra,4 neonhal,3 black molly, 3 platti,1 algaevő.

Nem tudtam hogy melyiknek milyen a helyigénye én kérdezgettem miket lehet egyberakni és akkor választottam. Tudta a nő h mekkora az akvárium mert nála vettem 54literes.

Eheim 2008 szűrőm van,de ez levegőt is ad egyben. Akváriumhoz volt komplett szett.

2016. febr. 15. 13:46
 7/13 A kérdező kommentje:
egy napig állni szoktam hagyni a vizet egy vödörben.
2016. febr. 15. 13:47
 8/13 anonim ***** válasza:

akkor átvágott a nő, ezek halak nagy részének 100+ akvárium kellene. A razbóra és neon csapathal belőlük legalább 10 db-ot kell tartani. A szűrés is kevés lehet. Felelőlen állattartó vagy, neked kellett volna vásárlás előtt olvasni, tanulni, nem lehet csak az eladóra fogni. Ha mész kutyát venni akkor gondolom ott is csak a tenyészőtől kérdezed meg, h bernáthegyi tartható-e garzonba.... Ezt kellene megérteni,h a halak is ugyanolyan házi állatok mint bármelyik más. Ők is a legjobbat érdemlik. Ha továbbra is így fogod csinálni akkor nem sok örömöd lesz a folyamatosan agonizáló halakba. Ezt olvasd el kezdésnek:

[link]

2016. febr. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
na hát tőled se kérdezek többet semmit...
2016. febr. 15. 13:59
 10/13 anonim ***** válasza:
fáj az igazság? hát sebaj, nem a kis lelki békéd ami érdekel, hanem csakis a halak!
2016. febr. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!