Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ti milyen vízkezelőket ajánlot...

Ti milyen vízkezelőket ajánlotok? Használtok egyáltalan?

Figyelt kérdés
(60l/eheim 2010,egyenlore 0 hal)

2016. febr. 29. 09:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Tehetsz bele egy kis indító kultúrát, (nitrivec) de anélkül is megoldható.

Néha tegyél a vízbe egy kis fagyasztott hal kaját, (keveset) és várj 3 hétig, folyamatos szűrő járatással. (természetesen)


Utána pedig csak kevesével rakd be a halakat, 1-1 kisebb csapat után várj mindig legalább 1 hetet.

2016. febr. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vízcseréknél 60 liternél nem kell vízelőkészítő, mert az nettóba 50 liter (sincs) szóval egy 20 literes vödörbe bőven elfér a cserevíz, nem is foglal túl sok helyet, úgyhogy probléma nélkül tárolható 1 napig, amivel elkerülhető a vízelőkészítők használata. (normál csapvíz esetében)
2016. febr. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
3 hétig járasd és idító baktériumot tehetsz bele de szerintem nem fontos. Meg egy kevés eleséget szórhatsz bele amit a szűrő beszív és igy hamarabb kialakulnak a baciaid. És heti vízcsere elött pár nappal tegyél ki egy vödörbe (én 5 literes ioncseréltvizes palackokba szoktam) vizet hogy kimennyen belőle a klór.
2016. febr. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 elwera ***** válasza:
nem használok semmilyet
2016. márc. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!