Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez most milyen halbetegség?

Ez most milyen halbetegség?

Figyelt kérdés

Szerintem nem darakór mert azzal már volt dolgom kb 2 éve és az nem ilyen volt és gyorsan terjedt, ez csak hasonlít rá és nagyon lassan terjed csak a mollyk körében van jelen fehér foltok (nem pöttyök) kb. 2 hete. Van pár hal amelyik ilyen, csak a mollyk ilyenek azóta több folt lett rajtuk de csak azon amelyiken mar az első két napban megjelent. nem tudom mi ez. Amelyik hal ilyen az mintha bánatos lenne csak úgy gubbaszt, enni esznek. Az úszóik is furák mintha össze lenne ragadva és a foltok főleg az úszókon vannak.



Képek: [link]


[link]


[link]


a Fehéren nem igazán látni pedig ő is tele van, van olyan amelyiken kb csak 2 folt van az is csak a farkukon

Bocsánat ha kicsit rossz a minőség de elmozdult közben a hal.

Válaszokat előre is köszönöm :)



2016. márc. 17. 18:53
 1/6 anonim ***** válasza:
42%
nem nagyon értek a betegségekhez, de az uszonyrothadásnál össze szokott ragadni a farkuk. azt viszont tudom ,h ezek a halak nagyon rossz állapotba vannak, sztem már nem menthetőek meg.
2016. márc. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt nem értem hogy például az ezüst mollyból van 6 halam amiből csak 1 beteg, és hogy akkor miért csak az az egy? a többi miért nem kapta el?
2016. márc. 17. 19:18
 3/6 anonim ***** válasza:
42%
valószínű ők a leggyengébbek.
2016. márc. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudok segíteni, de volt egy plattim, akinek szintén össze volt ragadva az úszója és fehéres felület volt a hátán. Használtam metilénkéket, de nem segített. Pár napon belül elpusztult, csak ez az egy hal lett beteg, valószínűleg gyenge volt. Aztán elmentem abba az állatboltba, ahol vettem és mondták, hogy az egész állomány kipusztult, onnan hozta a fertőzést, de a többi platti mégse kapta el (szerencsére).
2016. márc. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem, darakor és a fehér halnak talán úszórothadása is van. Kezeld parakill-el!


Darakór : A hal egész testét és úszóit fehér dudorok borítják, ha nem lesz kezelve minnél hamarabb, a hal halálát is okozhatja.


Úszórothadás : A rossz vízminőség okozza.


PARAKILL-T használj a kezelésre, ha van rá lehetőséged, akkor különítsd el a halakat .Remélem segítettem!!!

2016. márc. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolsó: a darakornál nem dudorok lesznek hanem apró pici fehér sebek amit a darakór paraziták(vagy minek hívják őket) okoznak. De ez sajnos nem darakór, nagyon szarul néznek ki a halaid, uszonyrodhadásuk van (nem össze ragad hanem lerohad ahogy a neve is mutatja) az első képen lévő halad menthetetlen, őt vedd ki és huzd le vagy valami. Aztán tegyél a vizbe sera bactopur directet mert ez valószinü valami vírusos fertőzés. De hogy ez előjött a halakon valami kiváltotta. Rossz vízminőség vagy stressz. Vagy tettél bele egy halat ami megfertőzte őket? Ezen gondolkodj amig tart a bactopuros kezelés.
2016. márc. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!