Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 54 literes akvárium - megfelel...

Nyammogi kérdése:

54 literes akvárium - megfelelő tartás?

Figyelt kérdés

Új akvarista vagyok, szakirodalomban keresgettem, de profi akvaristákhoz lenne kérdésem.


Az 54 literes akváriumom összetétele: 3 leopárd csík, 4 páncélos harcsa (róluk azt olvastam, a belső egyensúlyba nem igen avatkoznak bele, majdnem semlegesek, így tarthatok belőlük ennyit), 4 xipho (3 nőstény, 1 hím), 4 black molly (róluk azt olvastam, nem valók ekkora akváriumba, bár a vélemények, amiket olvastam, megoszlottak; volt, aki azt mondta 4 darab -1 hím, 3 nőstény- megférnek- és 3 anci. Van gömbmohám, óriási, több szálas növény is, folyamatosan megy a levegőztető, egy nagy teljesítményű szűrő és a világítás éjszakára van csak kikapcsolva.

3 naponta kapnak sokk-fagyasztott szúnyoglárvát, "zöld kockát".

3 hete vannak meg, részleges vízcsere nem volt még, de ma kaptak egy adag (10 ml) metilén kéket -fertőtlenítés, megelőzés céljából-, illetve 1 ml CO2-oldatot. pH-t ma mértem: >7,5. Ahogy olvastam, ez a leopárd csíkokat és az ancikat zavarhatja.


Kérdéseim a következők lennének:

- Eddig megfelelően gondoztam-e a halakat?

- Ha nem, mit tudok tenni?

- Mit tudnék esetleg még tenni, az életszínvonaluk növelése érdekében?



2016. márc. 29. 16:52
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Én már rég nem vagyok gyakorló akvarista, legfeljebb tapasztalataim vannak. Igen elkövetted a legjellemzőbb hibát, a túlnépesítést. A jelzett 50 literbe a felsorolt műszaki berendezések mellett is bőven elég lenne 5-8 db hal a felsoroltakból. A hosszú megvilágítási idő sem optimális, gondolj arra, hogy ezek azért délszaki halak, ahol rövidebbek a nappalok. Ha megelőző "fertőtlenítést" végzel, aminek a létjogosultsága ugyan kérdéses, akkor is a szűrést le kell kapcsolni, sőt a szűrőt ajánlatos kivenni és külön vizes rendszerben tovább működtetni, hiszen a tölteten levő mikroorganizmusok a metilénkék hatására károsodnak különben ill. megfelelő tápanyag- és oxigén-ellátottság hiánya sem tesz nekik jót.
2016. márc. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Az elvégzendő sűrű vízcseréket azért írtam, mert azt hittem, hogy kikapcsolgatod a szűrőt. Ha folyamatosan megy, akkor nincs akkora gáz, persze hangsúlyozom, hogy a helyzet közel sem ideális, az említett halak semmiképpen nem maradhatnak ebben az akváriumban. A többi már rajtad áll, és te a lelkiismereted alapján fogsz cselekedni.
2016. márc. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
nem a vizet kell pihentetni 20 napig.... A szűrőt kell járatni, h a nitrifikáló baktériumok elszaporodjanak. A ph-t felesleges mérned... A nitrát és ammónia már érdekesebb lehet. a nitritet méred azt mondod, az mennyi?
2016. márc. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Ancit, leopárd csíkot, mollyt felejtsd el, páncélosharcsából csak a "törpe" változatot pl foltos törpe pácélos harcsa, belőlük legalább 6 kell hogy jól érezzék magukat. Ha szeretnél algázó halat is akkor a törpe szívóharcsát ajánlom, belőlük mehet 4-5. Ha 6 db páncélos és 5 törpe szívód van melllyük mehet 10 db törpe kalászhal vagy parázslazac vagy galaxy razbóra és akármilyen más nanohal. Vagy amiket irtál halakat már megvannak? Az gáz. Nemtudom milyen szakirodalmat olvastál de legközelebb inkámb nigro blogjait és a diszhal.infot olvasgasd mielött halat veszel. Ha ezek meg vannak akkor keress nekik gazdát (ha a páncélosharcsáid "törpék" akkor azok maradhatnak). Ha ezek a halak elérik a kifejlett méreteiket (bár ez kizárt az ammónia miatt amiből késöbb gondjaid lesznek ha maradnak) akkor hatalmas gondjaid lesznek. Láttál már ezekből a fajokból kifejlett példányt? Szóval vissza az egész és kezd előről. (előző hozzászólásokat nem olvastam bocsi ha ezt már elöttem is megirták) Amilyen problémáid lesznek azokat megtapasztaltam amikor az 1. akváriumom volt, azóta stabil az egyensúly és az értékek. Másfél éve volt utoljára beteg halam, azóta helyretettem mindent és azóta sincs senkinek semmi problémálya. nekem is 54l es akváriumom van.
2016. márc. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
És a vízcseréhez szerezz be egy semmi másra nem használt vödröt, ami nem látott korábban vegyszert. Esetleg a víz egy részét forralhatod előtte (zománcozott edényben), az leviszi a változó keménységét, mert itt - legalábbis a XII. kerületben - nagyon kemény a víz. Nem tudom, feléd ez mennyire probléma. A ph eltolódást Horn-Zsilinszky szerint a növények túlzott elszaporodása és az erős megvilágítás is okozhatja. Mondjuk ezzel én még nem találkoztam. A halak tényleg sokan vannak, nem fogják jól érezni magukat.
2016. márc. 30. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!