Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 30 l-es akvárium?

30 l-es akvárium?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy 30 l-es akváriumot garnéláknak, csigáknak.

Segítséget szeretnék kérni az összeállításában.

A szűrésnél Eheim Pick Up 2006 vagy 2008-at gondoltam, nem tudom mennyire megfelelő egy garnélás akváriumba, szóval ajánlatokat várok, hogy mi lenne megfelelő.

A világítással kapcsolatban viszont tanácstalan vagyok. Ezen a téren kellene egy kis segítség.

A talaj esetében nem tudom, hogy hány kg kellene, de erre a talajra gondoltam: Rataj PROFI Soil. Ebből 2 kg-os kiszerelés van, ennyi elég?

Még nem volt dolgom ezzel a talajjal, de ez tűnik a legjobbnak, és árilag is megfelelő.

Szóval várok minden segítséget egy jó garnélás akvárium összeállításával kapcsolatban!

Előre is köszönöm!



2016. ápr. 8. 20:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem ismerem ezeket a szűrőket, de olyat vegyél ami ne szívja be a garnélákat. Ha egy kis hang is belefér akkor jó perspektíva a szivacsszűrő.

milyen növényeket szeretnél tartani? az határozza meg a világítást.

ha leírod az akvárium méretét akkor nagyjábóól ki tudom számolni, h hány liter talaj fog kelleni.A mértékegység kg nem liter? ha 2 kg akkor valószínű elég.

2016. ápr. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Régebben amikor még volt 54l-es akváriumom, akkor Eheim 2010-es szűrőm volt, és eléggé jó volt és megfelelt, ezért is gondoltam, hogy egy kisebb változata meg fog felelni. De megragadt a szemem ezen a szűrűn is, ami egy kisebb akváriumba tökéletes, és halak nem lesznek benne így azok sem terhelik majd le: Dennerle Nano Eckfilter

A növények teljesen véletlenszerűek, ami a közeli akvarisztikai üzletben van, de úgy tudom, hogy 0,7 W/liter-nél már elég sok növény megmarad így talán ez a cél. 30 literhez akkor kb 21W felelne meg. Közben találtam egy ilyen világítást: BLAU mini PL Light 13W

Ez mellé még lenne egy 9W-os ugyan ilyen márka, csak ugyebár 9W-os.

A talaj tényleg liter, elnézést kérek, szóval 2 liter nem pedig kg (bár mindegy). Az akvárium méretei: 30x30x35. Tehát elég a 2 liter?

2016. ápr. 8. 21:22
 3/6 anonim ***** válasza:

kicsit több fog kelleni sztem. hány cm magasan szeretnéd a talajt?

ha 30x30 as az alap terület akkor 2 liter talaj esetén:

2000 /(30x30)= 2,222222, tehát ennyi cm magas lesz a talaj


ha 30x35 alapterület esetén 2 liter talajjal:

2000 / (30x35)= 1,905 cm talajt jelent



Gondolom egy 3-4 cm nem árt a növényeknek, tehát 3-4 liter talaj legalább fog kelleni.

2016. ápr. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
a szűrésnek elég lenne a 2006 os is scak nem tudom,h garnála biztos-e ( nem-e szívja be őket). a tápozásra figyelned kell majd mert micro/ macro tápra is szükséged lesz.
2016. ápr. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Akkor ezek szerint a talajból 4 l lesz a megfelelő.

A szűrőknek közben utánajártam és mindenhol azt olvastam, hogy ezek az Eheim szűrők beszippantják a garnélákat. Gondoltam ha egy zoknival, harisnyával lefedem a szűrő alsó részét, akkor megfelelő lenne, de akkor lényegében elveszti a szűrő lényegét, hiszen jóval kisebb lesz a teljesítménye.

Egy 30 l-es garnélás akváriumba milyen szűrő, szivacsszűrő a megfelelő, mert javaslatot is elfogadok, a fent említett szűrőkről is csak véleményt kértem?!

A tápozásnál milyen tápozás kell? Régebben használtam Easy Life ProFito-t és Carbo-t. Nem tudom ezek mennyire jók. Úgy tudom, hogy a Carbo nem jó a garnéláknak, bár ez nem biztos. CO2-t nem szeretnék az akváriumba, egyrészt úgy tudom, hogy az olyan akváriumba kell ahol a világítás 1W/l, tehát erős a világítás, mivel nálam nem lesz ilyen ezért úgy gondolom nem kellene CO2.

Tehát milyen micro és macro tápozás kellene?

A világítás elég lenne akkor a 13W és mellég a 9W azaz összesen 22W?

2016. ápr. 10. 00:03
 6/6 A kérdező kommentje:

Közben találtam néhány információt, és tájékozódtam.

Végül többé kevésbé össze állt az akvárium:

-30 l-es (30x30x35) lenne

-EHEIM AquaCorner 60 szűrővel (ezt találtam legalkalmasabbnak, állítólag megfelelő)

-BLAU mini PL Light 13W világítás megtoldva BLAU mini PL Light 9W-os világítással. A világítás 7100K-es. Összesen ugyebár 22W

-A talaj FLUVAL Shrimp Stratum, vagy Rataj PROFI Soil, de inkább az előbbi.

A kérdés viszont az hogy az ilyen talajok mellé, amelyek általános növénytalajok, kell e alá még táptalaj?

CO2 nem lesz, és tápozás is maximum Easy Life Profito.

2016. ápr. 10. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!