Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért döglenek meg a halaim...

Miért döglenek meg a halaim az akváriumomban?

Figyelt kérdés

44-literes akváriumunk van ,van benne 3 növény is, kavicsos az alja,és vannak diszek benne hajó,vasmacska koponya, hogy tudjanak bujkálni,is :) sifo halból van, 2 lány .1 fiú,most döglött meg 1 lány :( van guppi,3 fiú 6 lány, és van 3 db alga evő kb akkorák mint a kis ujjam végei.a fűtés 24-C. van világítás,és van víztisztitó,naponta 1 szer etetem. A víz tisztítóból amelyik csőből ki jön a tisztitott víz az félig kint van a vízből.

Jah és a halak a víz tisztítóval szemben úsznak nem értem miért csinálják :(



2016. ápr. 13. 19:18
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
3 hím guppy van ,és ahol vettem ők is ilyen akváriumban tartják. nem szeretnék több guppyt venni mert sok infót kaptam hogy a guppyk valamilyen oknál fogva döglenek,és senki nem tudja miért... másoknál is problémás manapság a guppyk,de most megyek veszek homokot és a növényeket mindent át mostam,új kavicsokat teszek bele,plusz egy kis homok az aljára. van egy csillag ami nem műanyag mint a többi,azt be rakom, plusz vettem még multkor egy ugyan ilyen szűrőt a csövet át mostam (nem domestossal,és semmilyen vegyszerrel nem jártam) és az új gépet teszem bele,addig is amig el megyek a boltba addig be járatom a víz tisztitót.de a szén most maradjon vagy ne?
2016. ápr. 14. 13:38
 12/15 anonim ***** válasza:
42%

a szűrőt 3 hétig kell járatni. az aktív szenet vedd ki , mert kb 2 hét alatt telítődik, utána csak árt, esetleg addig használhatod, bár nem látom értelmét.

A boltba pedig nem tartják, csak átmenetileg tárolják a halakat, szóval ne abból indulj ki amit ott látsz.

2016. ápr. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

[link]

És itt olvastam utánna az alga evőről ami nekem is van. szóval vissza vinni azért nem viszem ha már meg vettem. de ha meghalna akkor nem veszek többet. de semmi olyat nem találtam erről amit te mondtál hogy vigyem vissza mert nem való ilyen akváriumba. Köszi minden segítséget. :) Szép napot .

2016. ápr. 14. 14:26
 14/15 anonim ***** válasza:
4 es vagyok. A leopárd páncélos harcsa (másnéven gyászfoltos páncélosharcsa) az mióta algaevő? Szerintem olvasgass még. Ha mész a boltba akkor valami könyvet vegyél az akvarisztika alapismereteiről.
2016. ápr. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
0%
ez annyira algaevő mint amennyire te vagy :D ez meg végképp rosszul érzi magát mivel csapathal 4-5 darabot kell legalább tartani...
2016. ápr. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!