Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért van barna alga az...

Miért van barna alga az akváriumomban?

Figyelt kérdés

Hali. B.Joci válaszát is nagyon várom!! Két hónapos az akim 160X60 alapterületű 520 liter. Világítás:4X80 wattos T5-ös 10 óra/nap, 2db 900 liter/órás belsőszűrő, 2db 1900 liter/órás külső szűrő tele rakva siporax,matrix,eheim mech kerámia,substrat pro,gyanta,purigen cuccokkal. 2db áramlásgenerátor. Mulm nincs. 11 wattos UV sterilizátor. 15 db kifejlett tropheus, 2db.anci,2db.algázó márna lakja.Növény nincs. Hőfok:26.5 Heti 20-30% vízcsere aquatannal kezelve. Sera csepegtetős teszt alapján a víz értékek:

No2:0

No3:0

Ph:8

Gh:9

Kh:15

Nh3/4:0

Fe:0

Cu:0

Po4:1-2 mg/L

Szerintem ezek az eredmények kifejezetten kielégítőek. A barna alga küzdelmem kezd az agyamra menni.Konkrétan mindjárt felrobbanok. Elektromos fogkefével kell 3-4 naponta az aki lyukacsos tengeri mészkő (jura) dekorációját takarítani de nem akar eltűnni a barna alga... a víz kristály tiszta. Etetés Sera flora, Sera granugreen szakszerű mértékben adagolva,3x etetek/nap a kaja max. 1-2 perc és eltűnik. Nem tudom kezelni ezt a problémát,akvaristák légyszi segítsetek!



2015. nov. 7. 22:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Azért van, mert nincs növényed, és mellé világítasz mint az atom. Csoda hogy csak barna algád van. Zöld nincs.


Ha nincs növény, akkor a világítást minimalizálni kell, mert a barna alga is fotoszintetizál. De van az a minimális fény, amin már nem tud, és akkor nem terjed.



Pl nekem volt egy édesvizi muréna 160 literben, fehér kövekkel és fehér talajjal. Egy 15 Wattos kompakt fénycsövet tettem fölé, mert az volt az a gyenge világítás, amivel az akváriumba lehetett látni a dolgokat, bevilágította végülis, de az alga nem tudott szaporodni alatta. A murénához nem nagyon szerettem benyúlni, ezért csináltam így, hogy ne kelljen takarítani se az üveget, se semmit. Egyedül csak leszívócsővel porszívóztam néha az aljzatot, amikor vizet cseréltem, de ennyi. A kövek, amiket betettem, ugyanolyan hófehérek voltak fél év mulva is. Asszem fél évig volt meg a murénám, aztán továbbadtam, eladtam. Volt benne pár darab gömbmoha is, azok teljesen jól megmaradtak ezalatt a halvány, semmitmondó fény alatt.

2015. nov. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. De eddig úgy tudtam hogy a barna alga a gyenge fénytől van??!! A 4 cső 2-2 külön kapcsolható akkor világítsak csak kettővel? Az aljzat és a háttér is korom fekete szóval nyeli a fényt, ebben az esetben is áll amit írtál? 3db focilabda méretű kövem van ami fényt tud visszaverni. Szilikát probléma nem lehet? Egyedül ezt nem mértem még tesztel.
2015. nov. 8. 10:45
 3/14 anonim ***** válasza:

Ha lekapcsolod az egyiket, akkor kevesebb algád lesz.

Ha lekapcsolod mindkettőt, akkor egyáltalán nem lesz algád. Próbáld ki.


Ha viszont mindenképp erős világítást akarsz, akkor tele kell dobálni a tetejét hínárokkal, vagy úszó növényekkel, amik egyrészt árnyékolják az akváriumot, másrészt a növekedésükkel felhasználják a tápanyagot az algák elől, így az algák kevésbé tudnak nőni. Helyettük a növények nőnek.

2015. nov. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A helyedben nem használnám az uv sterilizátort, a halak immunrendszere gyengül tőle állítólag.
2015. nov. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Növényevő sügereim vannak (tropheus)tehát a növény lehetőségek elég szűkösek.De mint írtam nitrit:0 nitrát:0 ammónia:0 Foszfát:0 vas-réz:0 akkor milyen tápanyagot kéne a gyorsan növő növényeknek elszívnia az algák elől? Ezt nem értem.
2015. nov. 8. 11:04
 6/14 A kérdező kommentje:
uv-t naponta 3 órát használom. Gondolom hogy ez is segít a zöld algákat koccoltatni.
2015. nov. 8. 11:11
 7/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de minek 4x80 Wattos fény?

Az okozza a problémát.

Minek világítasz ennyire ha nincs semmilyen növényed?

2015. nov. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Tropheusok amúgy se igényelnek erős fényt, sőt ijedősek lehetnek alattuk. UV-t se használnék tropheusok mellé. A nulla nitrát elég érdekes, növények nélkül. A köveket meg feleslegesen tisztítanod, előbb-utóbb úgy is algás lesz, én direkt szeretem ,h az, ha 1-2 napig nem vagyok otthon, akkor is van mit csipegetni az ikoláknak. Mellesleg induló akváriumnál 2-3 hónapig teljesen normális dolog a barna alga.
2015. nov. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Utolsónak: Az akim 520 liter kb.800 literhez való szat gyanta van a szűrőmbe+400literhez seachen purigen,szerintem a nitrát 0 eredményt nekik is köszönhetem.Sera csepegtetős víztesztet használok. Te egyetértesz az előtted választ adóval miszerint a sok fény barna algát okoz? Én túlvilágított akiban még nem láttam barna algát..
2015. nov. 8. 19:47
 10/14 anonim ***** válasza:
Sok fény még magába nem okoz barna algát sztem. Magas nitrát is kedvezhet neki , de az nálad kilőve. Indulásnál pár hónapig nekem is eléggé algásodott.
2015. nov. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!