Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 96 literes akváriumban...

Egy 96 literes akváriumban milyen halakat lehet tartani? Ez az akvárium így jó?

Figyelt kérdés

Egyelőre még nincs meg az akvárium se, csak érdeklődnék, nehogy hülyeséget csináljak majd. Egy 80x30x40-es akváriumot néztem ki Cat-Gato Pacific set. Van hozzá egy 450 l/h szűrő is. Ez a szűrő megfelel hozzá?

Milyen halakat tarthatnék egy ekkora akváriumban és mennyit? A díszhal.infon nézegettem már. Azok az adatok hitelesek? Előre is köszi a válaszokat.



2016. ápr. 21. 12:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
35%

iunkább ne vegyél szettet, az a szűrő valószínű kevés lesz hozzá. darabonként megvéve hosszú távon működő akváriumot tudsz építeni.a szetteket előbb utóbb fejleszteni kell. Valószínű, h a fény is kevés benne.

a diszhalinfo nagyjából hiteles, nézz ki, h melyik fajok tetszenek és segítünk egy optimális létszámot belőni belőlük.

2016. ápr. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Az első válaszolónak köszönöm a normális választ. Több fajta halat nézegettem, de nem tudom, mennyire párosíthatók. Tehát amik tetszenek:

szivárványos guppi

Endler guppi

Blackmolly

Xipho

Betta splendens - azt tudom, hogy a guppikkal valószínűleg nem jönne ki jól

vörös neonhal és sim neonhal

ékfoltos razbóra

valamilyen algaevőharcsa

törpe páncélosharcsa

2016. ápr. 21. 12:46
 3/16 anonim ***** válasza:
35%

a szifónak határeset ez az akvárium, de én inkább kihagynám.

nézz ki 2-3 fajt és azokból vegyél több db-ot. A neon és a razbóra rajhal, belőlük legalább 10 db-ot érdemes tartani. És talajlakóból is elég ekkora helyre 1 faj, vagy az alganyaló vagy a páncélos harcsa. Szerintem.

2016. ápr. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Már megbocsájs,de tévedsz a pióca rövid keskeny. Mig a nadály 10-15 cent hosszú
2016. ápr. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
[link] Itt a válasz kérdező. Ha butus vagy akkor okosodj :)
2016. ápr. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
A pióca vérrel táplálkozik,míg a nadály szúnyoglárvával,csigákkal gilisztákkal. Ja és csak 1 tapadója van,ha jól emlékszem
2016. ápr. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

4-esnek köszönöm a hasznos választ :)

A kötekedő válaszolónak meg mindkettő a piócák alosztályába tartozik, ergo piócák.. főleg, hogy a pióca szláv eredetű szó, a nadály ősmagyar és ugyanazt jelöli a kettő.

2016. ápr. 21. 14:03
 8/16 anonim ***** válasza:
Ne a wikipediáról okosodj. Ismétlem, a pióca vérszívó a nadály meg nem. A papagály is a madarak csoportjába tartozik,mégsem holló
2016. ápr. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Egyrészt nem okoskodok, másrészt nem a wikipédián olvastam. Így tanultuk biológián. Amúgy meg a papagáj pontos j...
2016. ápr. 21. 14:12
 10/16 anonim ***** válasza:
35%
senkit se érdekel itt a pióca... 52% os, szarj bele egy zacskóba és azt szopogasd, attól megnyugszol. xD
2016. ápr. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!