Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akváriumi szűrés most milyen...

Akváriumi szűrés most milyen legyen?

Figyelt kérdés
Mattenfilteren gondolkoztam de az mellé kell mechanikai szűrés is? mert úgy tudom hogy a nagyobb koszokat nem szedi ki. És Használ itt valaki mattenfiltert? Ha igen milyen?

2016. máj. 5. 16:10
 1/10 anonim ***** válasza:

Az egyik leghatékonyabb szűrés.


Hogy kell e mellé másik szűrő? Nem hinném.

Végül is egyetlen szűrő se "szedi ki" a nagyobb koszokat.

A leggyorsabb belsőknek se olyan bitang erős a szívó ereje, hogy beszippantsa a koszt.

Az erő a tolóerőben van, hogy a túlsó falig eltolja a vizet a szűrő, ahol lebukik, (mivel máshova nem tud menni) lent meg visszafordul, és előbb utóbb a beszívó részhez kerül a kosz, de a hajtásról, a keringésről a tolóerő gondoskodik.


Tény, hogy egy matten esetében sokkal nagyobb felületre oszlik el az a kevés szívó erő is, ezért még inkább elmondható, hogy nincs szívóerő.

Dehát láttunk már ezer olyan akváriumot, ahol vagy alapból kicsi volt az áramlás, vagy a rengeteg növény, tereptárgy törte össze az áramlást, nincs új a nap alatt, a részleges vízcseréket aljzatporszívózással kell egybekötni, és probléma letudva.


Vannak mér egyéb trükkök is.

Pl a vízforgatás megnövelése.

Nagy felületű szivacs amúgy is sokat lefog, szóval nem kell elaprózni a vízforgatást, simán mehet az akvárium térfogatának a 10-szerese is, óránként.

És ami kimegy, annak be is kell jönni, szóval ha jó a keringés, nem hinném, hogy ne lenne ugyanolyan hatékony, mint bármelyik belső szűrő, mechanikai szűrés terén.


A másik, hogy a szivacs elé is lehet tenni egy üveglapot,és csak alul hagyni egy rést.

Így arra a kis résre koncentrálódik a szívó erő.

Nem hinném, hogy érdemes lenne megcsinálni, mert nagyban lefojtja a keringést, (ami meg hátrány, tehát ugyanott lennél vele)

de tény, hogy ilyen megoldás is létezik.

Tehát az akvárium sarkából, és a matten szivacs elé ragasztott üveglapból csinálsz egy olyan vázat, amiben helyet foglal a vízpumpa és a szivacs, így gyakorlatilag egy belső szűrő szerkezeti felépítését kapod.

2016. máj. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
...erre az utóbbi szerkezetre nem tértem ki részletesen, ha esetleg ilyet akarsz csinálni, írj, mert van benne 1-2 csavar.
2016. máj. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ :)

Egyébként valami ilyesmire gondoltam https://www.youtube.com/watch?v=_5ZcM1msdV8

2016. máj. 6. 09:58
 4/10 anonim ***** válasza:

Mondjuk 7 db garnélához, meg a hím bettához elmegy, attól még rossz.


Kerestem pár videót, és döbbenettel láttam, hogy sok légpumpával hajtja a mattenfilter.

Meg a víz fölé vezeti a vizet.

Nem tudom, melyik kretén terjeszt ilyeneket, de ez amúgy jellemző, valaki kitalál valami hülyeséget, a többi utána csinálja.

Így persze, hogy nulla áramlást csinál, semmiféle dzsuvát nem szed össze berohad az aljzat, és tiszta alga lesz az egész.

Légpumpával nem lehet egy ilyen meghajtani.

Power head kell hozzá.

Ahogy mondtam, állítható sebességű, és a max sebesség az akvárium térfogatának 10-szerese legyen óránként .

Az már áramlás.


A power head-et be kell rakni a szivacs mögé, esetleg a beszívó csonkot levezetni egy csővel az aljzat fölé, a víz kivezetését pedig a vízfelszín alá(!) kell tenni, kicsit felfelé állítva, hogy alulról felfelé fodrozza a vízfelszínt, ugyanakkor a megfelelő áramlás is meglegyen.


https://www.youtube.com/watch?v=O-U-hVnfy_c


Itt magát a vízpumpát teszi alulra, és felvezeti a vizet, tökmindegy, a lényeg, hogy alul szív, felül tol.

Meg hogy nem levegővel hajtja a vizet, hanem rotorral. Az tökmindegy, hogy power hed-et használsz, vagy vízpumpát.


Ja, meg annyi, hogy fekete szivacsot nem igazán fogsz találni.

Inkább csak kéket. Ami kicsit jobban bezavar a képbe.


Esetleg az is megoldás lehet, hogy veszel egy ilyen power head-et,

[link]


és húzol rá egy ilyet:

[link]

Ez fekete, és majdnem ugyanazt csinálja, mint egy matten, ennek is elég nagy a felülete.

2016. máj. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Power headdel akartam csinálni és kék szivaccsal :) mindegy milyen színű

2016. máj. 6. 16:19
 6/10 anonim ***** válasza:

Hány literes akvárium?


Mert ha 200 fölötti, van még pár ötletem.

2016. máj. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

...végül is alatta is használható.

A hátfal beépítésére gondolok, amit egy üvegfallal választasz el, ami le van fóliázva, így semmi nem látszik az egészből.

2016. máj. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Jé, most olvastam vissza, kitörölték a válaszomból a csúnya szavakat? :)

Pedig attól volt hiteles!

Most akkor már azt se lehet írni, hogy -próba: SZAR ?! :)

2016. máj. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
az akvárium 112 literes
2016. máj. 6. 20:05
 10/10 anonim ***** válasza:
Annál nm hiszem, hogy megérné az egész hátfalat leválasztani. Túl sok helyet foglalna.
2016. máj. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!