Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért csipkodják le a díszhala...

Miért csipkodják le a díszhalak egymás farkait, uszonyait?

Figyelt kérdés

Az utóbbi pár napban teljesen felborult az élet az eddig békés akváriumomban.3 nap alatt 3 hal adta fel életét,mindeggyiknek le volt csipkodva a farka.Akkor kiszúrtuk melyik az okozó hal és kivettük.Vettünk újjabb halakat.Azokból az egyik már másnapra felfordult, ma reggelre meg szintén az egyiknek hiányzik a farka.


Mi baj lehet??valami tápanyag hiány??nem elég nekik a kaja??(ezt egyébként nem hiszem mert sokszor ott úszkál az akvárium alján a sok kimaradt halkaja)

Adjatok tanácsot légyszíves mert a 6 éves fiam már lassan eret vág magán, hogy minden nap egy hal megdöglik:(



#jszt
2016. jún. 5. 08:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Ha hétfőig nem kapsz itt hasznos választ, a helyedben én elmennék egy állatkereskedésbe, biztos tudnak valamit mondani.
2016. jún. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Milyen halak és milyen környezetben?
2016. jún. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Millió ok lehet,de valószínű,hogy ragadozó,vagy területvédő valamelyik hal.Lehet kicsi az akvárium,nem férnek el.

Elképzelhető az is,hogy betegség.Azt irtad,úszik a takarmány a medence alján.Csak annyit szabad nekik adni,amit egyszerre megesznek,mert a maradék táp,bomlik a vízbe.Lehet,jó kis úszórothadás.


Több információ kellene,milyen fajta halak,(ha nem ismered akkor kép) Van e szűrő,levegőztető,fűtés,és nem utolsó sorba,mekkora az akvárium.

Akkor már pontossabb segítséget kapsz itt.

2016. jún. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!Közben összetalálkoztam a városban a kisállatkereskedés tulajdonosával és azt mondta ez egy betegség, egy baktérium okozza.Hétfőn megyek hozzá gyógyszerért!Nem a halak csipkodják le a másik hal farkát hanem ezt okozza az a bizonyos baktérium:(
2016. jún. 5. 11:29
 5/19 anonim ***** válasza:

Úszórothadás.

De azt kell, hogy mondjam, hogy a betegség okozója a rossz tartásmód, ezen belül is leginkább a rossz vízminőség.

Ha sikerül megfékezni ezt is ki fog alakulni néhány hét vagy hónap múlva, ha nem változtattok.

Milyen halak, mekkora akvárium, milyen szűrés? Milyen hőmérséklet? Vízcserék módja, gyakorisága?

2016. jún. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%
rossz társítás, szar tartási körülmény. ez a két dolog 100 % ban lefedi a bajodat... valamit szarul csinálsz.
2016. jún. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

köszönöm a további válaszaitokat!

Igen valóban kezdő vagyok a témában és még rontja a helyzetet, hogy egy kereskedés van a városban ott pedig egy alkalmazott akinek f.ngja nincs a díszahltartás szabályairól ergo nekem sem igazán tud tanácsot adni!



Akkor segítsetek ti!

50 l-es az akvárium,vízcserére nekünk azt mondták nem szabad sürűn hisz azért van a szürő.Részleges vízcserét szoktunk kb 2 havonta csinálni.Ilyenkor csepegtetünk a vízbe klórmegkötőt(?)a dobozra írt megfelelő mennyiségben.Tehát szürő és fütőberendezés van.(most nem jut eszembe kb hány fokos szokott lenni a víz, nem otthon vagyok nemtudom megnézni)


Halak: ajjaj...van több fajta sajnos nemtudom igazán a nevüket, bár a "nagytudású" eladó mindíg olyan halat ad nekünk amik elvileg összerakhatóak! Guppi az van tuti kettő.A többi fajtának utánna nézek és még írok!

Ezek tudatában légyszíves akkor adjatok tanácsokat.

Előre is köszönöm!

2016. jún. 7. 10:04
 8/19 A kérdező kommentje:

pl van egy pont ugyanilyenünk:

[link]

2016. jún. 7. 10:09
 9/19 A kérdező kommentje:
kettő ilyen: [link]
2016. jún. 7. 10:10
 10/19 A kérdező kommentje:
egy ilyen, ez ha jól tudom tisztító, algaevő, ezt mondták a kereskedésbe, hogy kell mindenképp: [link]
2016. jún. 7. 10:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!