Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A naphalak mennyire népszerűek?

A naphalak mennyire népszerűek?

Figyelt kérdés
Van kb. 50 ivadék(3-7cm-es) es úgy 6-7 nagyobb (10-15cm-es)naphalam. Az lenne a kérdésem, hogy megérné-e őket meghirdetni( akár ingyen is csak vigyék őket) akváriumi tartásra vagy akár kerti tóba a bevállalósabbaknak ? Elég kezesek, némelyik kézből eszik. Megérné-e őket meghirdetni vagy mivel naphalakról van szó lehet felesleges?

2016. jún. 14. 18:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképp megér egy próbát:)
2016. jún. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
szerintem engedd el őket egy tóba...
2016. jún. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én egyszer fogtam egyet :) Visszadobtam...
2016. jún. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Platypus ***** válasza:

A naphal nagy igényű, más díszhalakhoz képest kevésbé látványos és nagyon könnyen beszerezhető faj. Aki komolyan gondolja és berendez egy elég nagy akváriumot, annak már úgyis van elképzelése a beszerzésről is. Nem mondom hogy esélytelen őket elajándékozni, de nem lesz egyszerű menet.


És van egy rossz hírem, az új törvények szerint szigorúan tilos őket visszaengedned a természetbe.

2016. jún. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%
inkább hagyjuk az új törvényeket... tehát ha kifogod őket akkor meg kell őket ölni? köszi, értem....
2016. jún. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Platypus ***** válasza:
Igen, ha kifogod őket meg kell ölni (kivéve ha hazaviszed akváriumba/kerti tóba). Inváziós halfaj, hatalmas károkat okoz az őshonos élővilágban és a haszonhalak között is. Kutya, macska meg még pár egyéb háziállat is örül nekik, nem kell pocsékba mennie a halhúsnak.
2016. jún. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
értem ,nem tudtam. lehet én vagyok túl puhány , de még egy bogarat is sajnálok ha elpusztul, nem hogy egy sügért.
2016. jún. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
na mind1, ha ráuntam a tanganyikai sügérekre nyuitok egy naphal menhelyet.
2016. jún. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Megér egy próbát de szerintem örülj ha ingyen elviszik vagy halkaját/sört/csokit kapsz érte. Szerintem szépek de nem raknék az akváriumomba.
2016. jún. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 elwera ***** válasza:
Amúgy tényleg, amikor pár éve fogtam naphalakat a csepeli kavicsos tóban, odajött egy hapsi csónakkal ellenőrizni hogy mit csinálok és azt kérdezte hogy hogy macskának viszem e. Otthonra vittem akváriumba, majd köv. nyáron elengedtük őket. Az a 6 hal nem sokat számított, hiszen tele volt velük a tó. Kijöttek a sekély vízbe a lábunkhoz, kézzel is meg lehetett őket fogni. Akváriumba ideálisak szerintem, mert nem félénkek, strapabíró halak és nálam jól viselkedtek így együtt. Amikor mentem a kajával feléjük, 2 méterről elkezdtek ugrándozni. Jópofák voltak. Szerintem hirdesd meg, aztán majd kiderül hogy kell e valakinek.
2016. jún. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!