Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért nem népszerűek a hmplaka...

Miért nem népszerűek a hmplakat betták magyarországon?

Figyelt kérdés
Külföldön már ezek mennek.Nekem is jobban tetszenek mint a piros, kék unalmas vt-k.
2013. okt. 16. 12:46
 1/4 izomszörp ***** válasza:

Egy élőlény ne legyen "divatkellék", most ez a menő most meg az.

Az nagyobb baj hogy ráunnak egy állatra.

Persze ezek a betták is szépek de sokan vannak akik az "unalmas" halakat is szeretik még.

Ne feledjük a menő halaknak is meg kell teremteni a megfelelő tartási körülményeket és nem egy 5 literes valamiben tartani őket!

2013. okt. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Persze a megfelelő tartási körülményeket nem vitatom.Nem egy divakellékek, azt sem.Akkor mondjuk a sima vad betta (plakat)is szebb szerintem mint a hosszú úszóju (divat) betta,de azt sem lehet kapni itthon.Nekem azért tetszik jobban a hmplakat,mert az jobban közelít a vad példányokhoz mint a pl:vt.Mert ugye ezek eredetileg harcos halak,(persze mi nem harcoltatjuk őket)de a vt-k halfmoonok amit itthon is lehet kapni azok a divatbetták.Őket hívjuk mi sziámi harcoshalnak,és lássuk be nem éppen harcos az akin esküvői fátyol van:)
2013. okt. 16. 14:50
 3/4 Platypus ***** válasza:

Szerintem halakat harcoltatni nem túl állatbarát dolog, ezért teljesen mindegy, hogy egy díszhal alkalmas-e rá addig, amíg a tenyésztett tulajdonságai nem befolyásolják negatívan az életét. Sok hal túl van ezen a határon, de az átlagos Betta szerintem még bőven élhet boldog haléletet.


A plakat azért nem népszerű, mert a többi változathoz képest elég jellegtelen. Itthon kábé annyi a szerepük, hogy sokakat összezavarnak a hal nemét illetően és meglepődnek hogy miért ölik egymást a "nőstények".

Szerintem külföldön sem túl népszerűek a vad típusok. A HM, koronás plakat még úgy-ahogy, de messze elmaradnak a rose, feather meg a többi puccos úszótípus mögött. Hozzánk amúgy ezek sem nagyon jutottak még el, pedig biztosan lenne rájuk kereslet.

2013. okt. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Várjál. Például egy európa,de a tengerentúlon is elismert tenyésztőt nézünk,pl(betta territory.com)Láthatjuk,hogy a sok éves tenyésztés után már csak a halfplakatot tenyészti.Nagyon sok tenyészváltozat van színben,gyönyörűek.Például az ibc el sem ismeri már a vt-t.A halfplakatok sokkal intenzívebb,energikusabbak,és egészségesebb a felépítésük mint a többinek.
2013. okt. 16. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!