Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért nem lehet gömb alakú...

Miért nem lehet gömb alakú akváriumban tartani a halakat? Mi ennek az oka? És tényleg annyira súlyos a dolog, hogy büntetnek is érte?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 13. 16:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

én ezt találtam róla:


Sziasztok, a gömb akvárium kizárólag növényes akváriumnak való kistastű csigákkal, a nagyobbakba tehető még nagyméretű csiga is, de hal semmiképp. állatkínzás mert a halak látótere csak akkorára korlátozodik mint maga az akvárium, belülről csak a saját tükörképeit látja, ezenfelül a folytonos körbe-körbe uszkálás az üveghez tapadva azt eredményezi hogy az állat ledörzsöli a szemét, tehát megvakul később bele is pusztulhat az igy elkapott fertőzésbe. Szerintem a legjobb a csak növényes berendezés, hogy szárazföldi vagy vízi növényekkel azt mindenki maga döntse el. . . 20 éve foglalkozom akvarisztikával édes és tengeri-vel egyaránt szoval nem a levegőbe beszélek. . .


illetve bővebb viták róla: [link]

2010. ápr. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi a válaszodat, én erre nem is gondoltam, szegények! De legalább mindenki felkapja erre a fejét. HALTARTÓK, figyelem! Kérlek benneteket, a fentieket olvasva NE A GÖMB ALAKÚ akváriumot válasszátok! AZ ÁLLATOTOKNAK jó életet kell biztosítani! Köszönöm!
2010. ápr. 13. 19:05
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem büntetnek, csak tilos gömbakváriumot forgalmazni és állatkereskedésekben tilos benne gerinces állatot tartani.

Az ok pedig az, hogy ugyanakkora vízmennyiséget egy gömbbe öntve kisebb lesz a szellőző vízfelület mint egy téglalap alakúba öntve és kevésbé szellőzik a víz és a halak oxigén hiányban szenvednek benne folyamatosan.

2010. júl. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A gömbakváriumban meg fog őrülni a hal.Ha egy embert bezárnak egy fehér körszobába,előbb-utóbb megőrül.Az első válaszoló leírta.

A legjobb barátnőmnek már kétszer volt bettája,és egyik sem élt náluk fél évnél tovább.Gömbakváriumban voltak,ez okozhatta a halálukat,mert jól tartották őket,rendesen voltak etetve,takarítva,mégis hamar elpusztultak.

2010. júl. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!