Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a baja a halamnak?

Mi a baja a halamnak?

Figyelt kérdés

Van két sziámi harcoshalam (hím, nőstény). A fiú az állandóan úszkál, a lány meg nagyon sokat van egy helyben. Ma pedig észrevettem, hogy a nőstény halamnak az oldaláról hiányzik a pikkely meg meg van tépve az uszonya. Nem fordítva szokott lenni? Szerintetek mit csináljak?

Meg szerintetek kell nekik lámpa(kör akváriumban vannak)?


2010. ápr. 14. 22:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom nem is szabad őket összerakni egy akváriumba. Az állatkereskedésben mind ilyen külön kis elkerített részben volt, épp azért mert harcos hal, és kikezdik egymást. Nekem amúgy 1 volt, de kikezdte az aranyhalamat is. :S
2010. ápr. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondták, hogy csak 2 hímet nem lehet. Barátnőmnek 1 fiú 3 lány van és semmi bajuk..
2010. ápr. 14. 23:00
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát de látod, hiába, te is látod hogy nem kellene össze engedni őket, mert tépik egymást. Illetve a hím a nőstényt.
2010. ápr. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

elvileg gömb akváriumban őket sem lehetne tartani, mert álat kínzás. Ettöl eltekíntve hány literes az akvárium?

Szinte mindenütt azt írják hogy legalább 45-50 literes akváriumba lehet 1 hím bettát és hozzá leglább 3 nőstényt tenni, sok növénnyel és búvó hellyel.

Szóval vagy túl kicsi az kaváriumod, vagy kevés a búvóhely, de ami biztos hogy több nöstény kell egy hímhez.

2010. ápr. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
A sziámi harcoshal tartása nem igényel speciálisan beállított vizet. Szereti a meleget. (ebből következik,hogy a fényt is) Nekem is voltak harcoshalaim.. ugyan ez volt.. a hím aktív volt, a nőstény pedig kevésbé. Lehet hogy párzás előtt állnak, azért van megtépődve a lány uszonya stb. (párzáskor habfészket építenek,szóval nézegesd lesz e valami :D) Én nem támogatom a gömbakváriumot, de Te tudod. :)
2010. ápr. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok.. köszi a válaszokat.. Am én sem támogatom a gömböt, csak a kereskedésben nem volt téglalap alakú -.-"

Olyan 8-10 literes az akvárium. Holnap veszek még bele nőstényt.:)Bnőmnek 5 literes az akvárium mégis van benn neki 1 hím 3 nőstény és semmi baj.. Majd meglátjuk mi lesz...De am nekem is nagyon aktív a hím. Meg elég sokat ég náluk a villany..

2010. ápr. 15. 19:01
 7/8 anonim ***** válasza:
nagy helyen lehet többet, gondolom a gömb kicsi. Amúgy betiltották.
2010. ápr. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én egy betta hímet tartok egy ancival egy 10 literes akváriumba. Ha nőstényt akarsz mellé én mindenféle képpen nagyobb akváriumot javasolok, az ilyen kicsit csak ívató medencének, vagy ha egyedül akarod tartani a bettát.
2010. ápr. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!