Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sokat feltett kérdés, megint...

Sokat feltett kérdés, megint ecsetalgám van?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Már megint látok némi ecsetet az akváriumban és számomra rejtély hogy mi okozza!!! Egyszerűen nem stimmel az alga...

60L es akváriumom egy EHEIM 2231al van szűrve, benne siporax és szivacs 2:1 arányban. Világítást 2X24W nyi t% cső adja. Egy 6500K és egy Sylvani GroLux (nem tudom talán 4200K biztos van akinek megy fejből most hirtelen)

Durván 4hete megy az akvárium és ebből 2hétig csak aljzat volt benne víz meg járatott szűrő (időhiány). Ezután 2hete növényesítettem be:

Valisneriák

Ludwiga rep.

Jávai moha

Egy két crypto

Jó nagy csomó vizipetrezselyem


Alján Manado


Halak egyelőre nincsenek, most akartam egy 12fős gyöngydánió csapatot, de amég ez nem oldódik meg várok.


Profitoval tápoztam 1x csak az elmúlt két hétben, minden nő mint a gomba.


De Látok pár szál ecsetalgát (ezelőtt egy évvel szintén volt de azóta eltűnt és most meg állt az akva ahogy írtam)

Nem igazán értem miért jön elő. Nincs Co2 rendszerem, de lassan azon gondolkodom hogy azt kéne. A világítás olyan 7-9 órát megy attól függ hogy este lekapcsolom e az időkapcsolónál hamarabb ha zavar.


Fénycsövek zsír újak.


Valami ötlettel bombázzatok meg én kifogytam a lehetőségekből.


Köszi a segítséget!



2016. aug. 10. 19:09
 1/9 anonim ***** válasza:

- világítási idő legyen állandó...egyáltalán, az akvarisztikában minden legyen állandó, ha változtatsz, csak egy valamit változtass

- naponta tápozz és ne hetente

- co2 nem kell neked

- minimális alga annál is van, aki azt hazudja, hogy nincs....persze nem mindegy, hogy ha ránézel egy akvára, mi jut eszedbe: algahegy, vagy szép növényes...


mennyi profitót adagolsz?

2016. aug. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Még hogy nem kell CO2.... ??!!!

1 W/l fényerőhöz T5-ös fényhez, 8500 K-hez?


Tény, hogy láthatóan nincs egyensúly, ezért élnek meg az algák.

Persze, hogy minden nő mint a gomba, ekkora fényen csoda lenne, ha nem nőnének, nőne még jóval több növény, is, akár gyorsabban növők is...

... csak nekik meg úgy már kevés lenne a táp, meg a CO2.


Tehát vagy a fényből veszel vissza, (időtartamból, színhőmérsékletből)

vagy hozzáemeled a fényhez a tápozást, és a tartott növények fény- és táp igényét.


Fényből visszavenni időben, kelvinben úgy lehet, hogy ha mondjuk csak egy egyik csővel világítasz 8 órát a másikkal csak egy csúcs időt tartasz, mondjuk 3 órán keresztül.

A Kelvinből meg úgy, hogy sürgősen elfelejted a 8500 K-t, max 6000-6500 -at használsz, de akár úgy is kombinálható, hogy 1 6500-asat hagysz, és mellé teszel egy valóban 4200 K-est, van ilyenből trópusi napfényes, növényekhez való.

(Hagen sun glo, Sera tropic sun, Jbl solar tropic...)


A másik említett út, ha a fényhez emeled a többi hozzávalót.

E.I. alapú tápozás, CO2.

Plusz ezekhez olyan növényeket teszel, amik szinte konkrétan szemmel láthatóan nőnek, hogy semmiből ne legyen fölösleg.

2016. aug. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ja, és nyugodtan mehet egy csapat hal.

Nem kevés makroelemet "gyártanak" ha nélkülük alakítsz ki egy kényes egyensúlyt, azonnal minden borul ha beköltöznek, és kezdheted elölről.

2016. aug. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
...És a profito mellé nyomj easy carbot, fecskendővel, közvetlenül az ecsetalgára.
2016. aug. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
nem vagyok egy növény guru de azt tudom , h a profito az micro táp+ kálium, halak nélkül macro is kellene(nano halak mellett is), akár az is tetézheti a dolgot. ilyen fény mellett már jobban kell figyelni a tápozásra.
2016. aug. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget!

Valószínű hosszú távon szerzek majd egy CO2 rendszert, addig is egy cső ki. ÉS csak 6500K nem 8500K Félreolvastad.

2016. aug. 12. 20:09
 7/9 anonim ***** válasza:

"egy Sylvani GroLux "


[link]


Nem olvastam félre.


[link]


[link]

2016. aug. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
valóban igazad van, bocsi
2016. aug. 13. 14:37
 9/9 anonim ***** válasza:

ekkora fénynél mindenképpen kell Co2 különben belefulladsz az algába. nekem 54 literre van 36W fényem és még néha így is érzem a co2 hiányát. a tropicalfish tápjait ajánlom.

[link]

illetve a macrot. 8 órát szoktak ajánlani max, mert addig tudnak fotoszintetizálni a növények biztosra. 8 óránál lehet több, ha gyenge a világítás, de ekkora fénynél mint nálad nincs szükség ennél többre. A 9 már sok. A talajba dugdoss tápgolyókat azokhoz a növényekhez, amik a gyökerükön keresztül veszik fel a tápanyagok nagy részét. Erre tökéletes az a bizonyos aquaplant tabletta azon az oldalon amit fentebb linkeltem, vagy a JBL-nek van még jó tápgolyója. Ha ennyire nagy a fény és Co2-n gondolkodsz, akkor már lehetett volna táptalajt is betenni, de így már mindegy. Ja illetve ajánlanám hogy emeld meg a világítást. Nem tudom, hogy talpakon áll, vagy beszerelted a tetőbe? Egy 10-15 centis emelést én tennék rá, mert tényleg nagyon durva így.


A növények azért nőnek még, mert kb 3 hét után látod hogy hogy viselkednek az akváriumodban. Még az úgynevezett "tartalékok" vannak bennük az előző helyükről. Ha 3 hónap múlva is így nőnek, akkor nyugodj meg. Mennyi tápot adsz? Ml-re ki kéne mérni. A növények többsége amiket leírtál eléggé igénytelen, kapásból nem is lenne szükségük ekkora fényre. De persze nem baj ha van egy jó világításod. Ajánlom nézegetni a greenaqua oldalát, ott sok infót találsz. illetve az akvakertesz fórumot.

2016. aug. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!