Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Megint ecsetalgám van, de mitől?

Megint ecsetalgám van, de mitől?

Figyelt kérdés

Van egy 54 literes akváriumom sok növénnyel 8 neonnal, 2 plattival, 2guppival, meg ideiglenesen 2 sziámi algaevő.

15W al világítok, napi 10-11 órát. Jah és van benne gy eheim 2008. Plantaminnel tápozok is az előírt mennyiségben.

Lehet a gyenge szűrés miatt? Most tervezem egy EHEIM 2213 vásárlását, az megoldás lehetne?Nem gondolom hogy túl sokat etetnék, nagyon tanácstalan vagyok mert ez már a 2. hullám , jah és most még algin regulart is tettem bele.

Köszi a segítséget!


2011. okt. 2. 15:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Kevés a fény, így hiába a sok növény, gyenge a fotoszintézis, így a táp jelentős része fölösleg, ami egyet jelent az algákkal.

Ráadásul nagyon túltelepítve ugyan nem vagy, de azért ez már erősen határeset, és ha a növények nem teljesítenek olyan jól, akkor a halak végterméke is jobban terheli a vizet.

Ha viszont árnyéktűrő, lassú növekedésű növényeid vannak, akkor a több fény sem segít. Akkor mégtöbb növény kell, vagy csökkenteni a halak számát, és negyedére csökkenteni a tápozást. (esetleg más tápokat is kipróbálni)

2011. okt. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

indiai vivicsillag, anubias, ludwiga rep., Cryptocoryne és valisneria gigante meg két kis fűféle(nem tudom mi a nevük már elfelejtettem, de szépen bítják a 15Wot)

A szűrőcseréről mi a vélemény?

2011. okt. 2. 15:59
 3/5 anonim ***** válasza:

Minél nagyobb annál jobb, és egy külső nagyon sokat jelent, de hogy az ecsetalgát önmagában nem szűnteti meg, az biztos.


A növényeid jó része elég nagy tűrőképességű, azért bírja a "sötétet" is, de a legtöbb nem tipikus lassú növésű, szóval a több fény beválhat!

Először szerintem a világítást tedd rendbe, (meg a halak létszámát), meg a tápozással is variálhatsz, az is sokat számít.

2011. okt. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Frontosa ***** válasza:

Az ecsetalgát nagyon nehéz megszüntetni restart nélkül, ezeknek a lehetőségeknek komoly szakirodalma van, lehet akár hónapok, évek kemény munkája is mire teljesen eltűnik. Újra és újra elő fog jönni, legfeljebb visszaszorítani tudod. Az Anubiasokat és egyéb lassú növekedésű növényeket szépen el fogja lepni és le fogja őket fojtani.

A legtisztább és legegyszerűbb megoldás a teljes újraindítás, ekkora akinál ez még kezelhető lenne. Növényeket meg neomangol fürdővel meg lehet tőle szabadítani.

Végső megoldás az Algin Regular. Valóban hatékony, de idegrendszeri megbetegedéseket okoz a halaknál (legalábbis nálam), növényekre nincs hatással. 5-6 hét alatt valóban eltüntetni az algát ha betartod a használati utasítást. Viszont elég drasztikus és veszélyes lehet a halállományra. Akkor már ha megoldható inkább a restart, 2-3 hétig a halak meg karanténban, amíg ki nem ürül a szervezetükből az ecsetalga.

Ez a legalattomosabb alga amivel valaha találkoztam

2011. okt. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem egy 37 literes kocka akvárium ment régen Eheim 2008-al, és annak a vize mindig bezöldült.


Egy 45 literesem pedig ment Aquael fan-1 szűrővel, és ott nem volt semmilyen alga probléma.


Szerintem vegyél jobb szűrőt, mindegy milyet, csak jobb legyen mint az, és csinálj egy restartot :)

2011. okt. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!