Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halakat tehetek guppik...

Milyen halakat tehetek guppik mellé?

Figyelt kérdés
Van egy 54 literes (60cm) akváriumom, kedden került bele 6 guppi. Szombaton szeretnék még venni hozzá más fajtát is. Melyik halakat tűrik el és mennyi mehet még bele? És ha kétféle hal van,kétféle kaja is kell. Hogy különböztetik meg, hogy melyik kaja melyiküké?

2016. aug. 17. 21:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Alapvetően minden hal ugyanazt a kaját eszi, sepckó fajtákat kivéve (pl. algázók, nekik van külön kaja de a rendeset is megeszik néha), nem válogatósak és nem is kell külön fajtánként más kaja nekik. Nálam a lemezes tápot, a vörösszúnyoglárvát, és a granulátumot ezsik nagyon.A guppik mellé én kezdőnek mollykat, plattikat, javasolok, vagy neonhalakat, mindegyik szép,és könnyen tartható. Vigyázz, hogy egy hím mellé több nőstényt vegyél, nert ha túl kanos és csak egy nőstény van mellette, képes agyonhajszolni. A guppikkal óvatosan, mert nagyon szaporák, nálam például most van 70 kicsi, összesen 4-5 hónap alatt... :D Egy ekkora aksiba férhet kb. 20 hal. Remélem segítettem :)
2016. aug. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen köszi :) Guppiról hallottam hogy elég szaporák ezért csak hímeket vettem

Annyi még, hogy elméletileg a neonhal rajhal,biztos elég neki ez az akvárium?

2016. aug. 17. 22:06
 3/3 anonim ***** válasza:

mollyt semmiképp se vegyél 50 literbe az első még nem látott kifejlett példányt... :)

itthon az a nézet terjedt el ,h a neonnak legalább 70-80 cm hosszú akvárium a minimum, külföldi oldal szerint viszont elég a tiéd is.


[link]


Rád van bízva , h kinek hiszel :)


54 literbe mehetnek nano halak, ők elvannak a guppikkal.


ők azok:

[link]


de kisebb testű talajlakók is szóba jöhetnek még pl ; kisebb testű corydoras (pl; panda), vagy párduccsík, csokicsík... a kaján meg ne parázz, vegyél valami jobb minőségű lemezest vagy granulált tápot ( sera, jbl ,tetra) meg mehet mellé fagyi ( mysis, cyclops, vörös plankton ,artemia...)

2016. aug. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!