Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet ha nem ecsetalga?

Mi lehet ha nem ecsetalga?

Figyelt kérdés

Apró, max 5mm es fekete "szőrszálak" vannak a növényem levelein és az akvárium első üvegfalán, amit viszonylag könnyen le tudok mosni szivaccsal, és a növényről kézzel te tudom csipkedni. Csak 1 szál van mindenhol, nem "bokrosodik" be mint az ecsetalga.

Mi lehet ez? És mivel szüntethetném meg?


2016. aug. 22. 14:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

szakáll v agancs?


[link]

2016. aug. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nincs ennyire elterjedve ezért nem tudom megállapítani még, csak néhol 1-1 szál van. De jobban hasonlít a szakáll algára, csak feketében. Esetleg ha az ecset algáról valaki tud olyan képet küldeni ahol kezdődő fázisban van akkor megtudnám állapítani hogy az lehet e.
2016. aug. 22. 16:16
 3/17 A kérdező kommentje:
Mindjárt megpróbálom lefényképezni.
2016. aug. 22. 16:16
 4/17 A kérdező kommentje:
2016. aug. 23. 10:29
 5/17 anonim ***** válasza:
meg nem mondom neked bátyja,1 szer volt ecsetalgám, de az nem így nézett ki.
2016. aug. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Szaporodik, de amennyire birom mindig leszedem mindenről, nem merem hagyni fejlődni. 80l es aksi, heti 10% vízcsere 600l/h külső szűrő, naponta tápozok, co2 nincs. Nem értem mi lehet a gond :O 13 hal van benne, ebből 3 algaevő. Gondolkodok sziámi ormányoson, hogy beszerzek 1-2db ot, legalább ameddig lelegelik teljessen és utánna eladom őket.
2016. aug. 24. 00:32
 7/17 anonim ***** válasza:
rendben van minden kivéve a vízcsere, a nitrát biztos magas lehet. ami simán okozhat algát. emeld meg heti 30%-ra a vízcserét, és várj pár hetet, sztem meg fog oldódni.
2016. aug. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
amíg nem emelted a vízcserét és nem vártál 3-4 hetet addig ne vegyél márnát, csak jobban terheli a vizet, tehát csak még több nitrát fog keletkezni. :)
2016. aug. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
illetve nem vágom a növényes témát, de a sok táp is kedvezhet nekik, akár az is tetézheti ,de a 10% vízcsere az mindenképp kevés.
2016. aug. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Ma találtam egy elég jól bealgásodott levelet és kiszedtem az akváriumból, külön tettem egy üvegbe, és megpróbálom elszaporítani ott az algát hogy látszódjon rendesen miről van szó.

Bár szerintem agancs alga lesz ez nagyon hasonlít erre ami itt van.. [link] ,mit lehet vele kezdeni?

2016. aug. 24. 13:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!