Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az lenne a kerdesem hogy...

Sándor Vanessza kérdése:

Az lenne a kerdesem hogy nyaralni voltam es amire vissza értem volt döglött hal a vízbe volt aki etette a halakat de döglött hal mar elvolt szinte bomolva kiszedtem atmostam mindent új víz es ugyan úgy meghalt egy hal létezhet hogy elkaptak valamit?

Figyelt kérdés
Halak,

2016. aug. 26. 03:13
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
Megint meg halt egy hal egy fekete molly nem értem miért így hirtelen mind meg fog napról napra vagy mi?
2016. aug. 27. 21:29
 12/32 A kérdező kommentje:
Ma halt meg es kivolt fehéredve a fekete hal meg az alga evo hal is mintha ki lenne kopva a színe
2016. aug. 27. 21:33
 13/32 anonim ***** válasza:

Épp beáll az egyensúly.

Jobb esetben az ember maga állítja, be, megfelelő víztömeggel, szűrőkapacitással, növény/hal aránnyal, vízcserékkel, túletetés elkerülésével.


Rosszabb esetben a természet elvégzi a piszkos munkát, és beáll "valamennyire" a rendszer.

Ahogy mondtam, adtál a szarnak egy pofont, a folyamat folytatódni fog, ez borítékolható volt.

Annyi hal fog meghalni, hogy a maradék végtermékének a bomlástermékeivel annyira meg fog tudni küzdeni a szűrő, hogy az a maradék számára ne legyen halálos dózis.


Ezért jobb, ha az ember állítja be az egyensúlyt.

Mert ha magától próbál beállni, akkor egyrészt

-épphogy azon a szinten áll meg, amit még kibírnak a halak, mert a természet makacs, és szar körülmények között is ragaszkodik az élethez, márpedig az állattartás célja nem az, hogy a tartott állatok épphogy kibírják a körülményeket, hanem hogy jól érezzék magukat.

Másrészt az állandó mérgezés (akár gyengébb, önmagában nem halálos mértékű) folyamatos stresszt okoz az állatoknak, amitől leáll az immunrendszerük.

Emiatt pedig bármilyen kórokozó (vagy gyakrabban kórokozók, többen, ) simán kinyírja az egész állományt.

2016. aug. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
Jo akkor mit kene hogy csináljak
2016. aug. 27. 23:14
 15/32 anonim ***** válasza:
Semmit. Ezt már elrontottad. Ha megveszed a nagy akváriumot, annak is 3 hét kell, amíg beáll az egyensúly annyira, hogy rakhatsz bele halakat. Szóval reménykedj, hogy legalább néhány halad túléli.
2016. aug. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:

Számold ki, hány literes az akváriumod.

Keress olyan halakat, amiknek megfelel ez a méret. (Díszhalinfo) tegyél bele megfelelő kapacitású szűrőt (gyári ajánlás minimuma) ültess élő növényeket.

2016. aug. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
Hat azota nem halt meg hal erdekes hogy a guppik kevesbe fohlgynak az utolso mollym ma halt meg reggel ezeknek segit meg az a bakterum olo tablette
2016. szept. 22. 10:19
 18/32 anonim ***** válasza:

Ha az baktérium ölő tabletta akar lenni, bele ne tegyél ilyen fasságokat a vízbe!!!


Erről pofázunk, hogy pont a baktériumok tartják életben az akváriumot!

Nem lehet őket kinyírni, mert azzal megmérgezed a vizet.

Akvarisztika alapjai...

2016. szept. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:

"Hat azota nem halt meg hal... az utolso mollym ma halt meg reggel"


WTF?

2016. szept. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

baktérium ölő :DDD de buta,

vagy istenem :DDDD

2016. szept. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!