Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Most uzemeltem be egy 260lakva...

Peter888 kérdése:

Most uzemeltem be egy 260lakvariumot a viz minosegevel van gondom, zavaros. Mu novenyeim vannak 3d hater es juvel szuro berendezesem. Nemtudom mi lehet a gond tiszta ujj mindensegitseget kerek. Mi lehet ennek az ok? ´´

Figyelt kérdés
2016. szept. 2. 14:30
 1/8 anonim válasza:
Ha most üzemelted be nem nagy csoda hogy zavaros. A magam részéről ajánlom az élő növények betelepítését.
2016. szept. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az első nap valóban tud zavaros lenni a víz, részben az aljzat miatt, részben a víz miatt.


Ha nincs benne homok, és az aljzat is legalább 4 cm vastag, vegyél bele fodros vizikalászt, ez majd segít az aljzaton megkötni, hasznosítani a halak melléktermékét és az el nem fogyasztott eledelt. Gondolom gyári juwel szűrőd van, ezt később érdemes kicserélni, egy külsőre (Tetra, Eheim)


Nekem gyári Juwel szettem van, folyamatosan gond volt a szűrővel, így kivágtam belőle.


..A mű növények meg két hét múlva nagyon csúnyák lesznek. Milyen halakat szeretnél tartani?

2016. szept. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"ezt később érdemes kicserélni, egy külsőre (Tetra, Eheim) "


Nem is olyan sokkal később, kb úgy holnapután.


Valószínűleg amúgy a felsoroltaktól mindentől zavaros, leginkább az aljzattól, meg attól, hogy még csak egy élettelen pocsolyáról beszélünk.

Többek között pont ezért kell egy 3 hetes bejáratási idő a halak előtt.

2016. szept. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
karaszokat szeretnek tartami tavi karaszok pirossak es feheret. ket napja ilyen zavaros a viz
2016. szept. 2. 15:31
 5/8 anonim ***** válasza:
42%
azokat meg se próbáld ilyen hulladék belső szűrővel, gondolom nem halak kínzása a cél. egyébként az akvárium is kicsi nekik. 600-700 liter kellene legalább...
2016. szept. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2016. szept. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Haha!!!:)

Még jó, hogy a kolléga rákérdezett, és hamar kiderült mit akarsz tartani.


Nem kellett volna ekkorát venni. Fele is elég lenne...

... szűrőakváriumnak, egy olyan akvárium mellé, amiben lehet kárászokat tartani. XD

2016. szept. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Oké, a halak egy dolog. Tényleg nem ez a méret ideális. Annak a víznek, Juwel szűrő, ide, vagy oda, tisztulnia kellene két nap alatt.


Feltételezem, hogy az aljzatot rendesen kimostad feltöltés előtt. A következőt tenném, úgy sincsenek benne halak... Csomagban árulnak SERA filtervattát, kiveszed a szivacsokat, és csak vatta bele. És nézz rá a szűrőre, normálisan megy e.

2016. szept. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!