Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hová lesznek el a halaim?

Hová lesznek el a halaim?

Figyelt kérdés
Kaptunk múltkor a xifo mellé két guppit, egy párt. Az egyik még az este eltűnt a másik két hétig bírta. Van az akváriumban harcsa fenekező és algaevő. algám is van sajna. hová lesznek a halak? Nem értem ki nem ugrottak hulla nem úszott? Megették?
2010. ápr. 21. 22:03
 1/8 anonim ***** válasza:

ha alapból volt közöttük beteg és elpusztult mondjuk az éjjel során,

akkor reggelre megehették a guppyk mert ha kifehéredik a hal megeszik simán,

én is igy jártam az algaevőmmel,

egyik nap volt "betegen" másiknak eltünt,

de legalább nem láttam meg hogy ki kell venni mert ilyenkor a szivem szakad meg.

2010. ápr. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nekem a guppy tűnt el illetve még egy zebrahalam. A többi a xifo és algaevő, harcsa megvan.
2010. ápr. 21. 22:13
 3/8 anonim válasza:

Sajnos a zebrahalat biztos megeszik :S Akármilyen fürge is, estére lelassul, az algaevő viszont akkor aktivizálódik.

Erre sajnos én sem találtam megoldást, úgyhogy ezt a párosítást kerülöm.

2010. ápr. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

nem lejhet h a harcsa az "ragadozó"?

mert nekem nem ajánlottéák az akváriumomba amikor megvettem a zebradániómmat, neonhalamat, guppymat,mollymat stb.

ezek mind békés állatok, és a harcsa evővel sem volt nálam gond, míg be nem hozott egy betegséget és vele együtt még két haam elpusztult:(

én pórbáltam meg gyógyítani de azt mondták hogy valószinüleg eleinte láthatatlan volt a betegség:(:(:(

2010. ápr. 22. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Salx Narval ***** válasza:
Az algázó,és a törpe páncélosharcsa sem bántja a többi halat.A nagyobb anciknál előfordul, hogy durván elkergetik a többi halat a kajától, de nem vadászik a halakra.Nyugodt lehetsz benne,több éve tartok együtt dániót,neont,algázóval és páncélosokkal.Az algázóm 15cm nagy, még a vitorlás is meghátrál előle, de nem ragadozó, hanem dög és korhadékevő ekkora korban már nem elég neki az alga.Keresztbe bekaphatna egy neont, de sohasem teszi élő hallal.Etetéskor viszont veszélyes.
2010. ápr. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Megeszik egymást.
2010. ápr. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
szerintem megette a xifo őket.van más hal az aksiba?vele jol elvannak?vagy csak a xifo van?
2010. ápr. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A xiphok elég afgresszívak.a harcsák(algaevő,páncélos) nem bántanak semmit se,éjszaka se.Szerintem beteg volt a halad,meghalt és megették,na abba sokat segít a harcsa.Ha valaki gyolkolászok akkor az a xipho
2010. ápr. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!