Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ezek a halak így meddig...

Ezek a halak így meddig bírnák? IDEIGLENES!

Figyelt kérdés

Szóval van egy 54 literes akváriumunk és most voltunk GreenAqua-s bemutatón ,és anya is meg én is nagyon belelkesültünk,és úgy döntöttünk,hogy egy kicsit átrendeznénk az aksit (teljes átrendezés ) ,és úgy döntöttünk,hogy előbb kicserélnénk a belső szűrőt egy jó minőségű külső szűrőre ,illetve vennénk egy jobb világítást is ( eddig 6w led volt ami édeskevés ) ,és a kérdés az,hogy ha erre az időre míg ezt megcsináljuk( 1-2 nap esetleg egy hét attól függ meddig bírják a halak egy 10 literes akváriumba 300l/h szűrővel ( 4 guppi 10 neon ) tudom hogy húzós de... illetve az úgy jó lenne hogy a szűrő folyamatosan megy ugye a 10 literbe ami amúgy most üresen áll de meg tudjuk oldani az 1 hét járatást simán ha kell és leszívjuk a vizet megcsináljuk az akit és ugyanazzal a vízzel újratöltjük... és addig az új k. szűrő le lenne állítva.

értelmetlen dehát


2016. szept. 17. 18:26
 1/5 anonim ***** válasza:
guppik 1-2 napig kibírnák, de a neonok túl kényesek hozzá
2016. szept. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A belelkesülés ritkán vezet jó eredményre. Jó helyzetnél nincs jobb helyzet. Ha egyszer valami működik, nem kell tovább variálni.
2016. szept. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
amúgy nem értem ehhez miért kéne olyan sok idő, fél óra- egy óra alatt megvan az egész átrendezés, főleg egy ekkora akváriumnál
2016. szept. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem egy dézsával vagy bébikáddal jobban járnátok, ebbe félre tudjátok tenni a víz nagy részét, nagyobb a hely a halaknak és a szűrő nem csinál belőle centrifugát. Így, ha jó kondícióban vannak, simán kibírnak egy hetet. A neonok tényleg kicsit kényesebbek, de szerintem nem lesz gond.


Ha kész az átalakítás egyből mehetnek vissza a halak akváriumvízzel és belső szűrővel együtt, csak akkor már a külső is működjön. Hamar be fog állni, mert a régi vízzel és szűrővel a baktériumok is visszakerülnek.

2016. szept. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az a bemutató etetés, a G.A óriási készletből válogat, és high tech akváriumokat rak össze, ne rendezd át hirtelen felindulásból az akváriumot, járj utána előtte a dolgoknak. Máskülönben ott a LOw Tech csoport, ott valóságosabb dolgok vannak, a facebookon keress rá.
2016. szept. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!