Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hasvizkor lenne?

Hasvizkor lenne?

Figyelt kérdés
Udv mindenkinek. Az ancijaim uruleke par napja egy egyszeru atlatszo nyalkas csik, benne nehany urulekdarabkaval. (Nem nagyon tudtam normalisan megfoglmazni, remelem ertheto.) Ancijaim alatt egy felnott par ancit, es kb 10 ivadekot ertek. Eloszor csak a himnel volt ilyen ezert azt gondoltam, hogy azert mert oreg, es nem akar enni. Emiatt elegge le is van fogyva szegeny. (Kozel 8-9 eves halacska) De aztan a lanynal es az utodoknal is eszrevettrm. Naluk annyira nem veszes a helyzet, nekik "csak" fel-1 mm-es resz "ures" a csikbol, mig a himnel van, hogy 10 centi is ilyen. Utananeztem, es csak a hasvizkort adta ki, hogy atlatszo/feher urulek, de a tobbi tunet nem jellemzo a halakra. Szoval nem all fel a pikkelyuk nincsenek rajtuk dudorok es nem dulled ki a szemuk sem. Ez a problema kb 2 hete van, de azt hittem amiatt, mert esetleg keveset adtam nekik enni, de mar tobb mint 1 hete minden este es minden masodik reggel kapnak enni, tablettat es sullyedo tapot. Zoldseget holnap kapnak. Fa most nincs az akvariumomban, mert beolajosodott a viz teteje tole, vagy legalabbis olyan volt. Inkabb visszateszem, mert szerintem ez lehet a baj. Az akvarium 140 literes, a szuro EHEIM 200 literhez, 220-570 liter/ora. Novenyek vannak az akvariumban. A tobbi halnak semmi lathato problemaja nincs, csak az ancikat erinti. Ez a hasvizkor elso stadiuma? Ha igen, mit tudok tenni, es ha nem, akkor mi lehet?

2016. szept. 17. 23:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Gondolom még mindig tele vagy nagy és agresszív talajlakóval.

(Fa meg ugye még mindig nincs.)

A szűrő édeskevés, 70-80 litert sem vinne el neonhalakkal, nemhogy 140-et akkora halakkal, ami neked van...

Az, hogy mi van ráírva... Lényegtelen.

Maximum belső biológiai szűréshez elég külső szűrő mellé.

2016. szept. 18. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
akár gyomorbetegség is lehet.
2016. szept. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!