Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Első akváriumom, mit és hogyan?

Első akváriumom, mit és hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretném megcsinálni az első akváriumom de rengetek kérdésem van.


Amiket tudok hogy minél nagyobb az akvárium annál jobb. Egy 120 literes akváriumra gondoltam, mert ez az ami még elfér a lakásban. Vegyes akváriumot szeretnék csinálni ahogy legtöbb helyen azt ajánlják.


-Milyen talajt válasszak? Olvastam hogy túl apróba belefulladnak halak, túl nagy közé be esik kaja, nem tudják kiszedni és az nem jó. Festettet sem ajánlják.


-Milyen eszközökre van szükségem. Tehát amikkel gondba vagyok. Szűrű. Külső vagy belső, mi a különbség? Kell-e vízfűtő ha lakásba vagyok? A levegőpumpa az külön kell, vagy be van építve szűrőkbe?


-A ph értéket meg keménységet folyamatosan kell-e mérni, ha igen, akkor mivel és hogyan?


-Hány hal lehet? Valami olyat olvastam hogy cm/liter*db és ha összeadogatom meglegyen az akváriumom űrtartalma.


-Nyitottat akarok, mert az olcsóbb. Ilyenkor világításra mire kell ott figyelni, hogy számolják ott a dolgokat.


-Ezeket a halak néztem ki, de gondolom ez így nem jó: 10 kék neon, 4 páncélos harcsa, 3-4 gurámi, 2 széles homlokú tarka sügér.


Az igazság az hogy nekem az ilyen tipikus kezdő halak, mint a guppi, platti nem tetszenek, viszonylag nagyobb halakat szeretnék, akkor inkább abból kevesebbet, egyedüli rajhal ami nagyon bejön az a kék neon. Miket ajánlotok, mi jöhet szóba? Kisebbek közül még sziámi harcoshal is nagyon tetszik, de ugye az is agresszívabb.


Előre is köszönöm a tanácsokat, válaszokat!


Amit még nem tettem hozzá hogy lehető legolcsóbban akarok kijönni a dologból, persze úgy hogy az ne legyen rossz a halaknak. Szóval ami nagyon muszáj, arra költök.


2016. szept. 26. 16:50
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és akkor még növények is érdekelnének.
2016. szept. 26. 16:50
 2/6 anonim ***** válasza:
A facebookon ajánlom a Low Tech akvakertész közösséget.. Ott mindent megtalálsz, és szakértők adják a válaszokat :D
2016. szept. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A növények fulladnak atúl apró talajba nem a halak! :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD


A külső szűrő az akváriumon belül a külső pedig kívül található :)

Neked belső is elég lehet, egy powerhead+ nagy szivacs:


[link]


[link]


A fűtő attól függ, h hány fok van a szobában :D és attól,h milyen halakat szeretnél, gondolom a kinézett fajok leírását megnézted már neten :)

Légpumpa nem kell.

A ph-t keménységet nem kell folyamatosan mérned ,h ha olyan halakat tartasz aminek megfelel a csapvized.

A halak száma attól függ, h milyen fajról van szó. Ezt a cm/ liter dolgot inkább ne vedd alapul.

Milyen gurámi? Mi az a széles homlokú tarka sügér (ekkora fos nevet :D )? :DDDDD Inkább latin nevekre törekedj :)

Úgy látom a kék akarára gondolsz, hát őt felejtsd el neon mellől :D Tudod a nagy hal (akara 15cm-es) megeszi a kicsit (neonhal 3-4 cm).

A lámpa nemlesz olcsó,ha nem magadnak eszkábálod össze.

2016. szept. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
46%

ezt olvasd el, sok minden le fog tisztulni


[link]

2016. szept. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 elwera ***** válasza:

Én egy 10 Wattos led reflektort fúrtam fel a falra. Penníben árulták 2500 Ft-ért, mikor kaját vettem, vettem egy led reflektort is. Elég jól néz ki ahogy a szűrő hullámoztatja a víz tetejét, szépen csillog benne a lámpa fénye.

[link]


Csak mivel ez egy meleg fényű (3000 K) sárgás fényű lámpa, kicsit algás lett tőle az akvárium. Aztán fogtam egy vékony kétoldalas ragasztót és aláragasztottam egy világoskék átlátszó fóliát (írat mappa darabját) és így hogy rákerült ez a világoskék réteg, máris jobb fehér fénye lett. Szerencsére nem melegszik a lámpa, így nem olvad le az aljáról a fólia.


Persze ha találsz neten 6500 Kelvines Led reflektort, az jobb lenne mert az eleve fehéren világítana.

2016. szept. 30. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 elwera ***** válasza:
Valószínűleg ez jobb, de ilyenem nincs, nem tudok róla nyilatkozni hogy mennyire algásít, vagy sem: [link]
2016. szept. 30. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!