Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez a világítás mire elég?

Ez a világítás mire elég?

Figyelt kérdés

Most csinálom az első akváriumom, már megvan rendelve majdcsak nem minden, de kicsit "elakadtam" az ajzattal.


Nem tudom milyet vegyek illetve kell-e keverni táptalajjal. Ugye ez növényektől függ. 2x18W-os T8-as fénycsövem van egy 144 literes aksihoz (80x40x45). Ez mennyire elég, vagy mit kell ilyenkor számolni? Ilyen világítással milyen növények lehetnek, azokhoz kell-e táptalaj.


Illetve mivel szettet vettem sok helyen olvastam hogy szűrők sosem jók. Egy 8W, 650liter/h elég, vagy használhatom 2-3 hónapig amíg gyűjtök egy jobbra?


Köszönöm a válaszokat.


2016. okt. 7. 12:08
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
38%

kommersz növényeknek elég ennyi fény. táptalaj nem kell.

írd le a szűrő típusát, de tuti ,h nem lesz elég. addig amíg csak azt használod addig annyi halat telepíts mint ha 50-60 literes lenne az akvád. a többi halat meg majd megveszed 2-3 hónap múlva.

2016. okt. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
38%
növény: crypto, jávai moha, anubias, microsum
2016. okt. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Akkor tudnál ajánlani valami talajt ami viszonylag olcsó. 16 litert számoltam, ugye úgy hogy 5 cm magassággal, de ahogy nézegettem ennyi benne van egy 10-esbe, vagy rossz helyen keresgéltem?


Szűrő neve: Xilong XL-F780


Már máshol írták hogy egy ilyen szűrőt szerezzek be: [link]


Ahogy írtam 2-3 hónap után meg is lesz, de melyik kell? Kapok hozzá szivacsot vagy az külön venni kell? Cserélgetni kell ennek a szivacsát? A két szűrő majd mehet együtt?


Elsőnek egy olyan 10 db Hemigrammus bleheri - Vörösfejű pontylazacot akarok ( Ilyet könnyű találni állatkereskedésben, mert még nem néztem utána), ha nincs akkor valószínű a vörös neon. Az úgy rendben lesz amíg nem lesz jobb szűrőm?

2016. okt. 7. 12:20
 4/24 A kérdező kommentje:
Gömb moha nem lehet? Az nagyon tetszik? A növényeknél mi adja meg hogy mennyi fényre van szükségük? Hogy tudom azt kiszámolni?
2016. okt. 7. 12:22
 5/24 anonim ***** válasza:
sóder? :D nem kell túl cifrázni. a szűrő jó amit linkeltél. szivacsot nem szabad cserélni soha. leírom megint: a szűrést a baktériumok végzik amik a szűrőben élnek, ha kicseréled akkor lenullázod a szűrést, a halak elpusztulnak a méreganyagtól ami termel a szervezetük (ammónia), 1 hétig járasd majd az új szűrőt a régi mellett. 10 halat talán elbír az a xinglong, de nem biztos, én inkább megvárnám az új szűrőt. gömbmoha is jó, az a legigénytelenebb növény ami létezik :)
2016. okt. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

ha belefér

Atman AT-202 Powerhead + BIOFILTER4 6 490F

2016. okt. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
ha nem akkor 1 el kisebb szivaccsal
2016. okt. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

itt van a szivacs mérete

[link]

2016. okt. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
megnéztem a szűrőt, tragédia , kb 3 dl-es lehet a szivacs benne. amit ajánlottam ahhoz meg 3,3 literes szivacs, gondolom te is érzed a különbséget, sztem a xing long nem bír el 10 darab lazacot.
2016. okt. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
szóval várj!!!
2016. okt. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!