Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Üdv! Az akváriumom vize...

Üdv! Az akváriumom vize tiszta homályos lett. Mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés
Már üzemelt akváriumról van szó, de teljes takarítást végeztem rajta, 54l-es amiből 10l régi vizet öntettem vissza. Szűrő: Eheim pickup 160. 3 Anubias van benne pár dekoráció, de ezek már elejétől fogva benne voltak. Az aljzatot is átmostam. Vízelőkészítőt használtam, 2dik nap bacikultúrát is (Bio Nitrivec) de 4 nap napja tiszta homály...Valakinek valami ötlete?

2016. nov. 5. 19:24
1 2 3 4
 11/34 Salx Narval ***** válasza:
Nitrivec használatakor kicsit opálos a víz. Ha az infusoriumok szaporodtak el akkor tejszerűen fehér és szinte átláthatatlan, ebben az esetben én gyógyszert használnék mert rövid időn belül megfulladnak a halak. Ha látod, hogy dörgölőznek, vagy a víz tetején úsznak és pipálnak ill szaporán mozog a kopoltyújuk azonnal 40% vízcsere kell, járatni kell intenzíven a levegőztetőt és 100-literre 1db neomagnol ( gyógyszertári) Ha teljesen letisztult (1-2 nap) ismét kell egy 40%-os vízcsere és sajnos újra kell bacikultúra a szűrőbe és a vízbe is mert a neomagnol minden bacit visz hasznosat és ártalmasat egyaránt. Ha félsz használni akkor vegyél valamit a halasnál infusoriumok ellen, ott az útmutató szerint járj el.
2016. nov. 6. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:

1 napig.

A sötéttől természetesen semmi bajuk nem lesz a halaknak.

O2 hiány szélsőséges esetben lehet, a levegőztetés fullon menjen.

Gyógyszer semmi esetre sem kell.

Utána egy 50%-os vízcsere mehet állott vízzel.

2016. nov. 6. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:
Mielőtt beleraktam volna a nitrivicet akkor is ködös volt, gondolom a baci hiany miatt. 36 órát is mondtak a bacikultúrára de az már letelt és nem változott
2016. nov. 6. 09:03
 14/34 A kérdező kommentje:
Arra is gondoltam hogy az aljzat kevés és nehezebben telepszik meg benne a baci. Kevesebb kavicsot raktam bele, de szerintem elegendő. Ilyen még sose volt, legelősször mikor összeraktam az akvariumot is csak 2 napig tartott a köd
2016. nov. 6. 09:16
 15/34 Salx Narval ***** válasza:
Akármit is mondjanak egy működőképes bacitelep kialakulásához hetek kellenek és nem napok, főleg nem órák. Várni kellett volna amíg minden beáll és utána biztonságosan telepíthetted volna a halakat. Megcsinálhatod az elsötétítést amit a kolléga javasolt bár sok értelmét nem látom mert ha nem az infusoriumok miatt zavaros akkor felesleges, ha viszont ők okozzák akkor a sötétítés, levegőztetés és vízcsere csak tűzoltás ez esetben azonnal kezelni kell a problémát mert megfulladnak a halaid. Én még mindig azt gondolom, hogy nálad nem az infusoriumok miatt zavaros a víz de ezt csak te tudod megállapítani. Vegyél ki egy pohár vizet és tartsd a fény felé ha tele van lebegő izgő-mozgó szöszökkel akkor egysejtűek ha csak homályos akkor valami oldódik a talajból ill ammóniatöbblet és a nitrivec. Pár naponta 10% vízcsere jó ötlet ha nincsenek egysejtűek a vízben. Lassabban ugyan de azért szaporodnak a bontóbacik addig viszont nem árt a gyakoribb kis mértékű vízcsere.
2016. nov. 7. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:

" ez esetben azonnal kezelni kell a problémát mert megfulladnak a halaid"


A sötétítés és kajamegvonás ugyanúgy megöli az egysejtűeket, mint a neomagnol.

Ellenben a neomagnol semmilyen más egysejtűnek nem kegyelmez, a sötétet kiválóan bíró lebontóbaktériumokat ugyanúgy kinyírja.

És a neomagnol által kinyírt egysejtűek bomló tömege ugyanúgy O2-t emészt fel, amitől erős levegőztetés és vízcserék nélkül ugyanúgy megfulladnak a halak.

2016. nov. 7. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 Salx Narval ***** válasza:
Én leírtam azt amit a legjobbnak vélek, gondolom te is így tettél. Nem értünk egyet, van ilyen.
2016. nov. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 1 napig letakartam közben kicsivel kevesebb mint 50% vízcsere megtörtént a homály nagyjából megszűnt de még mindíg nem éles a víz..ezért még öntöttem a nitrivecből a szűrőszivacsra, ezzel várok 2 napot majd 20% vízcsere..remélem kitisztul.
2016. nov. 7. 18:32
 19/34 A kérdező kommentje:
Kitisztult! :D
2016. nov. 9. 20:17
 20/34 Salx Narval ***** válasza:
Örömmel olvastam. Üdv SN.
2016. nov. 10. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!